A-Tým: s Českým Brodem rozhodla přísná a necitlivě nařízená penalta

logo-cesky-brod-nahled Derby rozhodla přísně odpískaná penalta – Úvaly – Ve druhém kole fotbalové divizní skupiny B došlo na derby, ve kterém místní SK hostil ten českobrodský. Oba si chtěly připsat první body, protože shodně své úvodní zápasy prohrály, Úvaly podlehly na Kladně 0:3 a Český Brod pak doma padl s Chomutovem 1:2 díky mizerné koncovce. SK Úvaly – SK Český Brod 0:1 (0:0) více ZDE

Máme sice více ze hry, ale Pour promarní dvě šance, Dudlu zastaví tyč a tak se o výsledku rozhodne hodně spornou penaltou. Škoda, ale věřím, že se budeme stále lepšit a hlavně začneme dávat branky. Bez nich se bohužel vyhrát nedá… Držíme častěji míč, jsme agresivnější a dle pohledu na plac máme daleko více sil – kdyby… kdyby šla střela po bleskové akci o deset možná pět centimetrů vedle – šli by jsme do vedení MY! Brod by měl jistě potíže vyrovnat – neměl totiž po celých 89´jedinou šanci. Bohužel sudí viděl zákrok – no spíše skok ve vápně jako penaltový. A tak všechny body jdou směrem Kolín. Nesouhlasím s autorem článku – ano nebylo to sice nejpohlednější utkání, ale tak prostě divizní soutěž vypadá. Je plná bojovnosti, rychlosti, ale hlavně je obrovsky vyrovnaná…Kdo viděl naší ligu bude asi souhlasit:-)

„Na Kladně jsme mohli bodovat, ale za výprodej jsme byli krutě potrestáni,“ poznamenal před výkopem úvalský šéf Aleš Tichý. Samotné střetnutí moc fotbalové krásy, nad kterou by srdce jednoho z více jak dvou stovek přihlížejících fandů zaplesalo, nenabídlo. „Nepohledné utkání vyplněné řadou osobních soubojů. Většina se odehrála mezi oběma šestnáctkami. Bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat osudovou chybu,“ svěřil se v jeho závěru prezident Českého Brodu Luboš Holý.

To bylo zrovna ve chvíli, kdy se po kontaktu s Ondřejem Vrabcem v pokutovém území poroučel k zemi David Fikejz, a po kterém hlavní sudí Krejsa ukázal na značku pokutového kopu. Na časomíře svítila 90. minuta. Míč si vzal Tomáš Hrdlička a k nelibosti domácích příznivců ho uklidil za záda bezmocného gólmana Filipa Michálka.

Český Brod vyhrál v Úvalech 1:0. „Co k tomu mám dodat, asi to penalta byla,“ zhodnotil ironicky verdikt hlavního arbitra domácí trenér Petr Vrabec a dodal: „Vypracovali jsme si více šancí než soupeř, bohužel ale zůstalo jen u nich." Tím měl na mysli gólovku, kterou na malém vápně v závěru prvního poločasu netrefil Pour a hlavně tyč, kterou nastřelil šest minut před koncem střídající Dudla. Tu největší na straně hostí pak měl Fikejz, kdy mu v samostatném úniku v 38. minutě zabránil ve skórování včasným vyběhnutím brankář Michálek.

„Situaci, která rozhodla o osudu tohoto derby, mohu z lavičky na druhé straně hřiště jen těžko hodnotit. Jinak to byl boj od samého začátku s omlazeným týmem Úval a s docházejícím kyslíkem na naší straně v závěru utkání,“ svěřil se po jeho skončení hostující kouč Zdeněk Šmejkal starší.

Branka: 90. Hrdlička z PK. Rozhodčí: Krejsa. ŽK: 3:1. Diváci: 200. Poločas:0:0.
Úvaly: Michálek – Pechač, Štěpánek, Moudrý, Sůra – Jurek (66. Klouček), Andrle, Jemelík, Vrabec, Pour (80. Dudla) – Zvěřina (80. Novotný).
Český Brod: Polomský – Moravec (80. Skuhravý), Šmejkal, Hrdlička, Smola – Suk (84. Křelina), Medek, Michálek, Skořepa, Makovský (70. Slicho) – Fikejz (90. Marek).