logo-cesky-brod-nahled Áčko si v derby body nepřipsalo a prohrálo 2:1 (1:1)
Sobota 20. 5. 2017 17:00
SK Český Brod – SK Úvaly 2:1 (1:1)
STŘELCI: 34. Michálek Tomáš, 80. Fikejz David – 32. Dudla Martin
120 diváků tráva Rozhodčí: Stieber Filip – Ježek Václav, Hůlka Lukáš. Delegát: Židík Miloš.

více ZDE

Bohužel se vracíme z Brodu bez bodů, což je trochu kruté. Brod byl uprostřed hřiště silnější a více tvořil hru, ale do vyložených šancí se nedostával. Pravda, pomohla nám 2× v zápase branková konstrukce, ale to k fotbalu patří. Hrozíme z rychlého přechodu a brejků, 2× nám vyjde přechod přes ofsajdovou past. Poprvé je náš útočník natolik překvapen, že očekává odpískání postavení mimo hru a tak svoji šanci ledabyle zahodí…. V druhém případě jdeme však do vedení – Dudla po chytré přihrávce překonává ofsajdovou past brodských a obstřeluje domácího gólmana. Skvělé jdeme v derby do vedení, akorát že vedení udržíme pouze kratičkou chvíli. Brodský hráč přejde poměrně snadno přes 4 naše hráče a přízemní střelou míří přesně k tyči. Škoda, že se nepodařilo takticky faulovat. Pokud bychom vedli delší dobu, otevřel by se jistě prostor pro rychlý přechod do útoku, který by nám vyhovoval. Nestalo se a tak druhý poločas začal vše od začátku. Soupeř nám 10´ před koncem zasadí další hřebík do rakve – tečeme 2:1 – po závaru zcela volný Fikejz. Ještě je dostatek času, říkám si. S nastavením, neboť k tomu je důvod, 13–14 minut. Omyl jakmile na tabuli naskočí 90´sudí okamžitě zápas ukončí. Trochu překvapivé…
Další z mnoha zápasů, které prohráváme o jedinou branku a to při vyrovnanosti tabulky je dosti ošidné. Každý bod má nyní cenu zlata.

Sestava: Martin Vacek – Michal Doležal, Jakub Moudrý, Šimon Těžký, Lukáš Pechač – Michal Hořínek 88., Lukáš Pour 54., Jakub Andrle (81. Vojtěch Karvánek), Michal Kotek, Martin Dudla – František Franc
Náhradníci: Pavel Štěpánek, Vojtěch Karvánek, Radek Klouček, Lukáš Martinec, Milan Bébr
Trenér: Petr Němec

Pohledem Českého Brodu: zatím není k dispozici

Jak o nás píší: Kolínský deník -Derby rozhodl David Fikejz

Český Brod – Chtěli odčinit podzimní porážku 0:1. To se jim povedlo. Fotbalisté Českého Brodu ve 26. kole divizní skupiny B porazili na domácím hřišti v derby Úvaly 2:1. Foto: Mojmír Strachota

„Musím kluky za výkon pochválit. Měli v nohách šťastnou středeční dohrávku s Kladnem a ve druhém poločase už bylo vidět, že toho mají plné kecky. Teď mají čas na regeneraci a věřím, že na nedělní zápas v Nymburce budou všichni fit," věří českobrodský kouč Zdeněk Šmejkal starší. Scénář odplaty mohl začít naplňovat již po odehrané čtvrthodince Carda, ale jeho střela z hranice velkého vápna jen orazítkovala tyč bezmocného gólmana Vacka. A pak už se diváci dočkali toho, proč Na Kutilku přišli.
K údivu všech šli do vedení hosté, když se v 32. minutě domácí obrana nedohodla, za ní si zaběhl útočník Dudla a obstřelil brankáře Drápelu. Jejich radost však netrvala dlouho. O dvě minuty později se parádně z dobrých 20 metrů trefil přesně k tyči Michálek a srovnal na 1:1.
O tom, že všechny body budou brát nakonec Českobrodští, rozhodl deset minut před závěrečným hvizdem hlavního sudího Stiebera pohotovou hlavičkou David Fikejz. „Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát," konstatoval po zápase autor vítězné branky.
„Určitě jsme tady měli, i přes absenci pěti hráčů základu v důsledku zranění, na to, abychom si odsud nějaký bod odvezli. Nepovedlo se a je to pro nás obrovské zklamání," řekl šéf úvalského klubu Aleš Tichý. Jeho protějšek Luboš Holý byl spokojený. „Myslím si, že konečný výsledek je spravedlivým vyjádřením toho, co se na hřišti dělo. Absolutorium za odvedený výkon si určitě zaslouží navrátilec po dlouhodobém zranění Honza Carda," uvedl.

Branky: 34. Michálek, 80. Fikejz – 32. Dudla. Poločas: 1:1.
Český Brod: Drápela – Šmejkal, Carda, Hrdlička, Balík – Makovský, Suk (70. Skuhravý), Michálek, Medek – Křelina (56. Moravec), Fikejz. (Mojmír Strachota)

jsp | 25.5.2017 12:00 | 213x přečteno