B-tým: Letní příprava

B-mužstvo absolvovalo letní přípravu na okresní přebor. Sehrálo i tři přípravné zápasy, reporty naleznete v článku.

Datum Čas Soupeř Hřiště Výsledek
ST 15.8.2012 18:30 Úvaly-Vykáň Vykáň 2:6 (1:2)
NE 19.8.2012 17:00 Úvaly-Kounice Kounice 3:5 (3:3)
ST 22.8.2012 18:00 Úvaly-Mirošovice Mirošovice 1:4 (1:2)

15.8.2012 Čechie Vykáň : SK  Úvaly  „B“       6 : 2  ( 2 : 1 )
Branky: na 1:1 ve 42“min. J. Krajíček a na 4:2 v 62“min. T. Míka.

Sestava:   M. Vacek – T. Čermák, H. Jůn, L. Procházka, P. Matura – R. Vojtěch, L. Martinec, T. Míka, O. Novák – K. Zradička a  J. Krajíček.

Střídali:  T. Daníček, L. Račák, O. Moravec, J. Tyl a R. Časta.

První přípravný zápas jsme sehráli na výborně připraveném hřišti „italské“ Čechie Vykáň. Nováčka Okresního Přeboru na Nymbursku. Domácí nás překvapili rychlou brankou už ve 3“min. Po centru zprava se zblízka trefil hráč italského vzhledu! Tyhle úvody jsme znali celou minulou sezonu. Přesto jsme měli většinu poločasu hru pod kontrolou a míč na svých kopačkách. Ve 42“ jsme zaslouženě vyrovnali, ale o minutu později nedorozumění našeho stopera s brankařem domácí využili ke vstřelení druhé branky.
Ve druhém poločase jsme chtěli vyzkoušet po ztrátě míče zónovou obranu a přestože to chvíli vypadalo nadějně, dvě kolmé přihrávky v 55“ a 58“ znamenali rozhodnutí zápasu. Snížili jsme v 66“. Domácí opět stříleli přesně o pět minut později a v posledních vteřinách vítězství potvrdili z „brejku“ na 6:2.

19.8.2012 Sokol Kounice :  SK Úvaly „B“    5 : 3  ( 3 : 3 )
Branky: v 5“ a ve 13“ K. Zradička, ve 32“ O. Novák.
Sestava:  P. Teichner – P. Matura, T. Daníček, L. Procházka, J. Tyl – O. Novák, M. Hanák, S. Hanuška ( 46. Jiří ), J. Krajíček – K. Zradička a L. Račák.

Ve druhém zápase jsme se představili v Kounicích a sestava byla tentokrát hodně kombinovaná a přesto se při horkém počasí se hrál ještě zajímavý fotbal. Premiéru si brance za úvalské mužstvo „odpracoval“ P. Teichner.
V samotném zápase byli domácí aktivnější, ale úvalští dvakrát hned z rychlých útoků skórovali a navíc neproměnili další dvě vyložené šance. Domácí pouze naše vedení dotahovali a to hned třikrát v 9“, v 31“ a v nastavení 1. pol. Ve druhém poločase se hrálo dlouho vyrovnaně, až v 74“ se domácí  štastně trefili přímo z rohového kopu a když J. Krajíček neproměnil v 77“ vyloženou, kterou mu připravil L. Procházka, tak domácí v 90“ min. přesnou trefou z hranice šestnáctky vstřelili pátou branku a vzápětí zápas skončil.

22.8.2012 SK Mirošovice :  SK  Úvaly  „B“       4 : 1   ( 2 : 1 )
Branky: na 2:1 snížil ve 45“ R. Majrych.

Sestava:   P. Teichner  – T. Čermák, H. Jůn, T. Daníček, O. Novák – L. Martinec,L. Procházka, M. Hanák, R. Vojtěch – L. Račák a S. Hanuška.

Střídali:  J. Krajíček, P. Matura, P. Branný, R. Majrych a Jiří.
Omluveni: R. Časta, K. Zradička, O. Moravec, J. Tyl, J. Berger.

I ve třetím přípravném zápase naše mužstvo odešlo poraženo, přestože účast hráčů byla takřka 100% a celkový dojem z výkonu také nebyl špatný. Bohužel domácí (III.třída,okr.Praha-východ) byli velmi efektivní v proměnování svých šancí.  Navíc dorostenecký brankař P. Teichner ještě pár vyložených šancí zlikvidoval.
V prvním poločase na vynikajícím trávníku držela obě mužstva vysoké tempo a naši hráči měli o trochu více míč v držení. V 7“ min. po malé domu domácích kopal přímý kop zblízka R. Vojtěch, ale střela šla těsně vedle.. A tak první branky stříleli domácí,a to v 19“ a ve 44“minutě. My jsme mohli vyrovnat, když po faulu na J. Krajíčka kopal R. Majrych penaltu ve 40“min., ale prudkou střelu doprostřed domácí brankař vyrazil nad branku! Následně jsme po chybě H. Jůna lovili míč ze sítě podruhé. V posledních vteřinách hlavou přelomoval přesně domácího brankaře R. Majrych a snížil na poločasových 2:1 pro domácí.
Druhý poločas jsme začali velkým náporem na domácí branku. Kolotoč okolo vápna domácích byl vidět a přišli střely. Ve 47“ M. Hanák trefil ze20 mbřevno, dvě dorážky do sítě neprošli..v 52“ centr T. Čermáka opět skončil na břevně a následně jsme opět zblízka dvakrát doráželi. Do třetice jsme opět trefili z dálky břevno domácí branky. Bohužel domácí kontrovali výborně. Rychlý útok v 62“ skončil v naší síti – 3:1. Hra se opět vyrovnala a tlak úvalských polevil. Domácí pak v 75“ definitivně do otevřené obrany potvrdili svoje zasloužené vítězství.

Pohledem trenéra: Skončila krátká letní příprava a my začínáme třetí sezonu v Okresním přeboru. Přestože jsme třikrát prohráli jsem toho názoru, že mužstvo má kvalitní základ a když je doplněno o ambiciózní dorostence i o hráče se zkušenostmi z našeho „A“mužstva a mělo by mít takové výsledky na hřišti, aby hrálo tzv. klidný střed tabulky. Aby jsme takto uspěli musím správně poskládat ideálně nové tváře do mužstva a pokračovat v započaté taktické přípravě na trénincích.

Tomáš Moravec | 20.7.2012 13:34 | 2267x přečteno