A-tým: Letní příprava na divizní sezónu

Během letní přípravy na sezónu 2012/2013, kterou odehraje naše A-mužstvo v divizní skupině B bylo sehráno i několik přípravných zápasů. Vše najdete v článku.

Kromě několika zápasů se Úvaly účastnily turnaje Krušovice, který byl pro naše mužstvo velice vydařený, turnaj jsme vyhráli a krom sportovního úspěchu získali i prémii pro vítěze – 100 000,– Kč!

Datum Čas Soupeř Hřiště Výsledek Střelci
17.7.2012 18:00 Úvaly-Štěchovice Nehvizdy 2:4 (1:3)
21.7.2012 18:00 Úvaly-Třebovle (Krušovický pohár) Třebovle 9:0 (6:0)
23.7.2012 18:00 Úvaly-Viktoria Žižkov B Nehvizdy 0:5 (0:1)
25.7.2012 18:00 Úvaly-Český Brod (Krušovický pohár) Nehvizdy 2:0 (0:0) Vorlíček, Matějka
28.7.2012 15:30 Úvaly-Radim (Krušovický pohár) Radim 1:0 (1:0)
31.7.2012 18:00 Úvaly–Jílové (Krušovický pohár) Tuklaty 2:1 (0:0) Kořínek, Marek
2.8.2012 18:00 Úvaly–Dobrovice (Krušovický pohár) Dobrovice 4:0 (0:0) Kadeřábek,Malík,Vorlíček,Szöcs
4.8.2012 18:00 Úvaly-Dobříš (Krušovický pohár–finále) Novo Kladno 3:0 (2:0) Kadeřábek, Vorlíček, Szöcs.

KRUŠOVICKÝ POHÁR – 1.KOLO
SOKOL TŘEBOVLE – SK ÚVALY   0:9 (0:6)

Kolínský deník 23.7. – Po prvním kole vypadává z Krušovického poháru Třebovle, čerstvý účastník divizní soutěže z Úval byl nad její síly. Trenér Třebovle Vladimír Forman měl příležitost vyzkoušet tři nové hráče, kteří by se mohli v Třebovli na podzim objevit, a to Dumaniče, Slavíka a Vejpravu mladšího. „Krok jsme drželi do 20.minuty, během té doby jsme měli dvě gólové šance, byli jsme dost aktivní. Potom přišla po hrubce první branka, za minutu další, po pěti minutách třetí a to byl náš konec. Hosté kralovali, druhý poločas jsme v rámci možností už jen dohrávali," řekl po utkání Vladimír Forman.

KRUŠOVICKÝ POHÁR – 2.KOLO
SK ÚVALY – SK ČESKÝ BROD 2:0 (0:0)

Kolínský deník 26.7. – Ani v Krušovickém poháru Českému Brodu pšenka nekvetla. Že utkání skončilo poměrně milosrdnou prohrou, mohou českobrodští poděkovat Sovovi. Zřejmě se inspiroval libereckým Bičíkem, protože pochytal nemožné, zneškodnil minimálně čtyři tutovky Úval. „Myslím si, že prvních dvacet minut jsme měli navrch, potom se hra vyrovnala, bylo to ale bez šancí. Po přestávce už byly Úvaly lepší, my jsme nehráli dobře," stručně hovořil vedoucí mužstva Českého Brodu Jan Křen.

KRUŠOVICKÝ POHÁR – 3.KOLO
SOKOL RADIM – SK ÚVALY  0:1 (0:1)

Kolínský deník 30.7. – V Krušovickém poháru skončil poslední kolínský zástupce. S divizním nováčkem sehrála Radim vyrovnanou partii, měla i gólové šance, které ale neproměnila. Na druhé straně Úvaly nevyužily „zásluhou" Poláka pokutový kop. Trenéra Petra Šafránka prohra nemrzí. Znovu byl s výkonem svěřenců spokojený. Pochvaloval si, že kvalitní soupeř jeho mladé mužstvo nijak výrazně nepřehrával. „Řekl bych, že se diváci fotbalem bavili, byl to pohledný a vyrovnaný zápas, nebylo to jen na jednu branku. Přestože končíme, není pro nás výsledek špatný. Určitě není ostuda, prohrát o jednu branku se soupeřem, který přijel s kompletním divizním kádrem a před námi vyřadil dvěma brankami Český Brod. Naše mladíky musím dnes pochválit, dodrželi taktický pokyn daný před utkáním, zhostili se toho velice dobře. Zítra nás čeká další zápas, ke slovu se dostanou hráči, kteří dnes nehráli," hovořil po utkání radimský trenér

KRUŠOVICKÝ POHÁR – čtvrtfinále
SK ÚVALY – FC JÍLOVÉ  2:1 (0:0)

Branky: Marek, Kořínek

KRUŠOVICKÝ POHÁR – semifinále
FK DOBROVICE – SK ÚVALY 0:4 (0:0)
Branky: 30. Kadeřábek, 33. Vorlíček, 56. Szöcs, Malík

Kolínský deník 3.8. – Na začátku byla před necelými dvěma týdny bezmála šedesátka týmů ze všech koutů Středočeského kraje, teď už o prvenství ve fotbalovém Krušovickém poháru a tučné finanční prémii sní pouhé dva. Úvaly a Dobříš si to rozdají o sto tisíc korun už tuto sobotu od 18 hodin na hřišti kladenského Nova. Na stejném místě si s výkopem o dvě a půl hodiny dříve zahrají také Dobrovice a Hostouň o bronz.O obsazení závěrečných zápasů rozhodla čtvrteční semifinále. V tom „divizním" se radovali hosté z Úval, kteří v Dobrovicích po bezbrankovém poločase nastříleli domácím čtyři góly (Kadeřábek, Malík, Vorlíček, Szöcs). „Nastoupili jsme jako B-tým," objasnil nečekaně jednoznačný výsledek sportovní manažer domácího FK David Čáslava a navázal: „Ve středu jsme ještě sehráli utkání s Hlavicí, takže toho bylo moc a museli jsme rozložit zátěž. Už v sobotu nás čeká další zápas. Naší strategií je připravit se dobře na soutěž." Podle hostujícího kouče úroveň zápasu ovlivnilo především v prvním poločase také nesnesitelné horko. „To tempo nebylo až takové. Domácí, ač nastoupili v kombinovaném složení, byli celý poločas rovnocenným soupeřem a měli jsme problém se dostat do zakončení," pravil Tomáš Staněk. Druhý poločas už byl z jeho pohledu lepší. „Začali jsme hrát na dva útočníky a dohráli jsme je. Po prvním gólu už jsme domácí otevřeli, dali další tři a zaslouženě vyhráli. Místy už se ukázala kvalita." Ve finalovém duelu pak Úvalší budou chtít potvrdit roli favorita. „V sobotu rozhodně postavíme to nejsilnější, co půjde, a uděláme vše pro to, abychom vyhráli," hodlá Staněk vyhrát i šestý zápas v soutěži, která týmům premiérově zpestřila letní přípravu.

KRUŠOVICKÝ POHÁR – FINÁLE
SK ÚVALY – MFK DOBŘÍŠ 3:0 (2:0)
Branky: 30. Kadeřábek, 33. Vorlíček, 56. Szöcs

Příbramský deník 6.8. Kladno – Ve finálovém utkání Krušovického poháru v Kladně tentokráte dobříšští nestačili na nováčka divize a obsadili tedy parádní druhé místo. Od začátku zápasu si udržovali úvalští hráči výraznou převahu, ale dobříšská obrana dlouho odolávala. Teprve ve 30. minutě převzal Kadeřábek přesnou přihrávku do pokutového území a nedal Jechortovi šanci. O tři minuty později našel přízemním centrem Malík Vorlíčka, a ten zvýšil na 2:0. Jediné střele Dobříše z nohy Procházky chyběla přesnost. V úvodu druhé půle vystihl Karas „malou domů", ale míč mu utekl za brankovou čáru. Ve druhé části utkání nebyla převaha Úval tak výrazná, ale přesto bezpečně drželi otěže zápasu ve svých rukou. Několik jejich šancí zlikvidoval Jechort a o další se připravili překombinováním. V 56. minutě vsítil poslední branku zápasu z otočky Szöcs. V závěru měl možnost Karas vstřelit čestný úspěch Dobříše, ale úvalský brankář byl proti. Po utkání obdrželi dobříšští hráči pohár a šek na 30 000 Kč. Finálová účast je pro ně velký úspěchem. Vždyť v šesti utkáních nastříleli 22 branek.

Tomáš Moravec | 25.7.2012 20:31 | 2899x přečteno