A-tým: FK Neratovice - SK Úvaly 4:1 (1:0)

V úvodním kole divize utrpělo naše A-mužstvo prohru v Neratovicích.

Mělnický deník: Odplata za jaro. Neratovice smázly Úvaly

Neratovice - Úvaly 4:1 (1:0)
Branky: 56. a 89. Ďurinda, 34. Gazdík, 48. Kozák – 78. Novák.
Rozhodčí: Henych. ŽK: Macek (Úv.).
Diváci: 160

Neratovice – Půlhodiny oťukávání plné nevynucených chyb na obou stranách. Pak už ale „one team show" v podání domácích. Řeč je o včerejším úvodním duelu fotbalistů Neratovic a Úval v nové divizní sezoně. Hostující celek v souboji dvou sousedů z posledního pořadí soutěže utržil zdrcující porážku 4:1.

První velká šance utkání sice patřila úvalskému Špringrovi, který ještě na jaře kopal za domácí, jeho bývalý spoluhráč v bráně Černý mu ovšem radost překazil. A zanedlouho už přišla první velká chvíle na opačné straně. Gazdík si naskočil na rohový kop a otevřel střelecký účet podzimu. Když pak vzápětí stoper Jína přestřelil ve stoprocentní šanci, napadlo nejednoho, zda to domácí ve druhém poločase nebude mrzet.

Nemrzelo. Okamžitě po návratu z šatny totiž rozjeli kolotoč, ze kterého ubrali až za stavu 3:0. Kanonýr loňské sezony Kozák už to měl po přímočaré akci Vorasického s Kalašem v koncovce jednoduché. Andrej Ďurinda, letní posila z béčka, po chvíli zakončil přesnou střelou brejk do otevřené obrany a dočkal své první, ale ne poslední divizní trefy. Pak se sice na chvíli znovu připomněli i hosté, kteří po standardní situaci a závaru snížili. Závěrečné slovo si ale vzala dalším smrtícím výpadem domácí dvojice Gabčo – Ďurinda.

Neratovičtí tak svému soupeři oplatili jarní domácí porážku 0:1 i s úroky a po závěrečném hvizdu sklidili zasloužené ovace.

Mělnický deník: Andrej Ďurinda: Lepší to snad ani být nemohlo

Neratovice – Jedna z nových tváří v kádru divizních fotbalistů Neratovic si odbyla pohádkovou soutěžní premiéru.

Skvělou premiéru v novém ročníku divizní soutěže odehráli doma s Úvaly (4:1) fotbalisté Neratovic. Vůbec nejlepší pak Andrej Ďurinda. Nováček v domácím dresu, který hrál ještě na jaře za neratovické béčko okresní přebor, ve druhém poločase vstřelil dva góly.
„Mohl by mít velký potenciál. Teď dostal šanci v áčku a zatím ji chytil za pačesy," říkal trenér Jiří Kafka o dvaadvacetiletém vytáhlém záložníkovi ještě před výkopem nedělního utkání. To ještě netušil, co hráč hned na úvod sezony předvede.
Za stavu 2:0 na sebe vzal zakončení jednoho z rychlých protiútoků do otevřené úvalské obrany a z šestnáctky zakroutil míč přesně. V samém závěru pak dostal od střídajícího spoluhráče Gabča dárek v podobě přihrávky před téměř prázdnou bránu a pečetil výsledek na nečekaných 4:1.
„Dnešní utkání? To snad ani lepší být nemohlo. Hlavně, že jsme zvítězili. Pro mě fantastická premiéra, dva vstřelené góly. No prostěvelká spokojenost," ohlížel se šťastný střelec za životním zápasem, kterým si řekl o pochvalu i od samotného trenéra. „Ďurinda s Radostou nastoupili v základu, když ještě na podzim hráli okresní přebor, a zápas zvládli skvělým způsobem.„
Vedle Ďurindy s Radostou okusil atmosféru zápasu, i když jen na závěrečné desítky vteřin, také Lukáš Lelek, který hrál ještě na jaře I. B třídu za mělnickou Pšovku. „Hráli jsme hodně bojovně,soupeř byl asi kvalitnější v držení míče, ale my jsme to naší vůlí a bojovností zvládli. Pomohli jsme si gólem ze standardky, a to podle měrozhodlo celý zápas. Hráli jsme poctivě zezadu a měli výborné brejky, což nám vyhovovalo. Z těch jsme skórovali a rozhodli zápas,“ shrnul své postřehy z lavičky náhradníků.
Jako o fantastickém vstupu do sezony mluvil o utkání trenér Kafka: „Vyhrát čtyři jedna nad soupeřem, který chce hrát na místech nejvyšších, to se cení. Myslím, že jsme podali takticky vynikající výkon. Měli jsme Úvaly skoro přečtené. V prvním poločase jsme přežili jejich jednu šanci, kdy našeho bývalého hráče Petra Špringra Adam Černý skvěle vychytal. Po hlavičce Gazdíka jsme vedli v poločase 1:0. Měli jsme fantastický vstup do druhého poločasu, kdy jsme po krásných akcích na jeden dotek vedli brzy 3:0. Potom se hra přestěhovala na naší půlku, ale Úvaly jsme vůbec k ničemu nepustili. Čtvrtým gólem přispěli ke kvalitní hře střídající Gabčo s Ďurindou."

Tomáš Moravec | 15.8.2013 17:33 | 1267x přečteno