SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

A-tým: FK Meteor Praha VIII - SK Úvaly 2:0 (1:0)

Ve 22. kole divize jsme na prohráli na pražském Meteoru.

Z tisku: Vítězství Meteoru řídil jeho kapitán Fíček

Praha – Pokud by hostující fotbalisté Úval v nedělním dopoledni v 22.kole divizní skupiny B na pražském Meteoru lépe naložili s územní převahou z první dvacetiminutovky, asi by výsledek, který viděli na světelné tabuli, byl pro ně po závěrečném hvizdu hlavního arbitra Stiebera příznivější. Nevyužili ji a domácí celek, jmenovitě jeho kapitán Fíček, za to trestal - v 39.min., kdy proměnil pokutový kop. 

„Tu penaltu těžko hodnotit, viděl jsem, že jeden z našich obránců chtěl odkopnout míč a přitom došlo ke kontaktu s protihráčem. Ta se pro nás bohužel ukázala jako rozhodující v tomto zápase, protože my jsme nedokázali zúročit naši převahu do dvacáté minuty a v druhém poločase si Meteor své vítězství pojistil druhou brankou,“ smutnil po utkání vedoucí hostujícího SK Aleš Tichý.

Ta druhá trefa přišla po standardce, kterou zahrával v 62.min. dobře hrající Fíček. Na jeho centr ve vápně nejvýše vystoupal Minárčík a hlavou se nemýlil. Úvalským nelze upřít snahu, ale jejich útočné výpady v druhém poločase buď skončili v ofsajdové pasti domácích a pokud už se do zakončení dostali jejich střelecká muška postrádala přesnost. Naopak domácí fandové si mohli zakřičet „gól“ ještě v 70.min., kdy svou střelu poslal střídající Dvořák jen těsně vedle levé tyče Vackovi branky.

Trenér Úval Jaroslav Havrda si je vědom složité situace svého týmu: „Chtěli jsme dnes bodovat a v úvodu střetnutí tomu vše nasvědčovalo. Branku jsme však nevstřelili. Klukům jsem v zimní přípravě říkal, že se nemůžeme dívat jen před, ale i za sebe. Pokud si budeme chtít uchovat divizní příslušnost i pro příští sezónu, musíme naplno bodovat v nejbližších utkáních s týmy, které jsou právě pod námi (ve 23.kole doma s posledními Louny, ve 24.kole na hřišti předposledního Litvínova – pozn. red.)! 

Jak už jsme si u domácího kouče zvykli, ten hodnotí utkání vždy s nadhledem: „Ten penaltový zákrok jsem pořádně nezaregistroval, tak daleko nevidím. Rozhodčí desítku odpískal a dál už to pitvat nechci. O poločase jsme se stěštím vedli, protože v úvodu zápasu jsme byli tragický. V tom druhém jsme mohli přidat více jak jednu branku, ale i tak jsem s plným bodovým ziskem nakonec spokojen.“

SK Úvaly | 26.4.2016 17:54 | 1147x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 25.7.2021 14:52:40