SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

A-tým: FK Litoměřice - SK Úvaly 1:0 (1:0)

V 17. kole Divize prohrálo naše A-mužstvo v Litoměřicích.

FK Litoměřice  :  Sportovní klub Úvaly 1:0 (1:0)

sestava: V.Marek – Škoda, Štěpánek, Macek, Zaal, Němeček, Bozděch, Marek L., Kadeřábek, Mančál, Špringr

střídali: Kraus za Špringra, Barták za Bozděcha a Benčič za Zaala, připraveni byli ještě Matějka, Krupička, Slánský a Vacek

karty: ŽK 3/2, ČK -
rozhodčí: Mrkáček, Rais, Šimeček

Video ze zápasu naleznete ZDE

V pěkném sportovním areálu v Litoměřicích jsme sehráli sobotní partii s domácím soupeřem, který si v první divizní sezóně užívá nováčkovského nadšení a prozatím velmi dobrého postavení v tabulce. Z toho pramenil i jeho poměrně velký počáteční tlak, který na náš mančaft od úvodního hvizdu vyvinul. V 9.minutě hry zasahoval poprvé Václav Marek a hned více než znamenitě! Odpověděli jsme po chvíli akcí trojice Němeček – Špringr – Kadeřábek, kdy prvně jmenovaný vyslal do brejku svého spoluhráče, ten klasicky zatáhl míč po levé lajně a ostrým centrem ho poslal do míst, kde tušil nabíhajícího Honzu Kadeřábka, domácí stoper Stožický byl ale svým zásahem rychlejší. Situace jako přes kopírák, i se stejným výsledkem, se odehrála hned ve 13.minutě. Na druhé straně hřiště však rovněž litoměřický tým vystrčil drápky, třemi po sobě jdoucími rohovýmim kopy se pokoušel překonat naši obranu, podařilo se to v šestnácté minutě hry Luboši Krejzovi, ten v tu chvíli ještě netušil, že právě vstřelil vítězný gól.

Domácí měli v první půli znatelnou převahu, bránili jsme se jejich kombinacím, naše brejkové akce šly většinou přes kopačky Petra Špringra a Honzy Kadeřábka, úspěšné finální zakončení ale chybělo, až příliš často jsme vysokými nákopy „cpali“ dopředu míč středem hřiště a s tím si obránci Litoměřic i gólman Víšek uměli poradit. Nebezpečná rána Kadeřáka šla po teči těsně nad jeho bránu, následná další jeho střela po rozehrání z rohu taky nebyla gólově nebezpečná. Do konce poločasu se toho už moc nestalo, litoměřický šutér Krejza hlavičkoval vedle naší branky, mimo mířil naštěstí i Novotný a v našem podání předvedli rychlou a potleskuchtivou akci Němeček se Špringrem, zakončení bylo bohužel opět nepřesné.

Ve druhém dějství jsme byli výrazně lepším týmem, šancí jsme si vypracovali mnohem více než soupeř a zdálo se být jen otázkou času, kdy některá skončí gólem. Hodně mimo Víškovy tyče mířil ve 48.min. Špringr, po dalších deseti minutách hry zvedli diváky ze sedadel Němeček a Škoda, ten vypálil hodně tvrdě avšak hbitý domácí gólman balón vytlačil do zámezí. Hráči v červených dresech odpověděli ranou Rapavého a nebezpečnou akcí, kdy po nedůrazném zákroku naší obrany zakončoval ve složité pozici Novotný, ani náš brankář Marek se ale nedal zahanbit a na dvakrát míč zkrotil.

Tempo hry mělo v těch okamžicích velké parametry, útočili jsme ze všech stran, parádní centry posílali do „ohně“ Honza Škoda i Petr Němeček, na ten nejvíce po gólu volajícím bohužel nedosáhl ve vyložené pozici hlavou Karel Mančál. Stejný hráč měl na nohou i další vyloženou příležitost, přesně po hodině hry nádherným sprintem vystartoval po lajně Škoda, jeho přihrávku ale Mančál poslal z otočky jen těsně vedle levé tyčky domácí brány. Mohli jsme se opět chytat za hlavy, cože šancí to zůstává nevyužito! Domácí měli v těch okamžicích odškrtnuto jen hodně málo minut svého pobytu na naší polovině hřiště. V 74.min. zakončoval nepřesně David Bozděch, navíc s faulem, což přesní rozhodčí postřehli, o deset minut později v akrobatické pozici jen slabě vypálil Lukáš Marek. Vzápětí přišel další centr, dvě rychlé hlavičky Tomáše Macka a znovu Lukáše Marka však míč do sítě ani tehdy nedopravily, Víšek ho se štěstím vyrazil. Z velkého závěrečného tlaku tak už neskončilo v síti nic a domácí mohli propuknout ve vítězný jásot…
článek vypracoval Vladimír Bláha

SK Úvaly | 16.3.2015 8:42 | 1159x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 27.7.2021 2:01:47