A-tým: FK Litol - SK Úvaly 2:1 (2:1)

Ve 22. kole divize naše A-mužstvo prohrálo v Litoli.

Mistrovské utkání 22. kola DIVIZE – FK Litol  :  SK Úvaly 2:1 (2:1)

Na rozmáčeném terénu a malém hřišti jsme v utkání 22. kola divizní skupiny „B“ díru do světa neudělali a odešli poraženi. Po celý zápas jsme si nedokázali de facto připravit stoprocentní gólovou šanci, úspěšně vystřelit na brankáře Rathouského z blízka či z dálky, vyjma trefy Regnera jsme neměli vážnější příležitost.

Náznaky fotbalově zajímavých akcí se přitom v našem podání objevovaly hned od počátku, ve 2.min. předal míč Malíkovi kapitán Tomáš Matějka, prvně jmenovaný jej poslal směrem k domácí bráně, větrem ovlivněný centr se stal střelou a zamířil do pravé šibenice, na vysokého Rathouského si ale nepřišel. Stejně tak se vedlo v takřka totožné situaci o chvíli později i Škodovi. Na druhé straně hřiště měl vzápětí vyloženou příležitost mladý Herzán, ocitl se zcela sám před Václavem Markem, ale ten jeho lehkou ránu se štěstím nohou vyrazil. S pokusem Cásky pak měl o hodně menší starosti. Otevřít skóre se tedy povedlo až ve 20.minutě hry Stanislavu Ježkovi, kterého naše obrana trestuhodně nechala samotného hlavičkovat na zadní tyči. Stav 1:0. Přesto jsme nesložili zbraně, o dvě minuty později se trefil Vít Regner a srovnal na 1:1. Už předchozí střela z rohového kopu se přitom zdála být gólová, domácí brankář lovil míč zpětným pohybem ruky daleko za pomyslnou bílou hranicí.

Na těžkém terénu vázla kombinace a jakákoliv snaha o technickou hru byla marná, navíc hráči neustále byli v kontaktních soubojích. Přesto zkusil Rathouského pozornost Přemek Kořínek, jeho střela však jen zvenku oblízla pravou domácí tyč.  Stálým nebezpečím pro naše tyče byl litoský forvard Ježek, všechny centry mířily na něj, před nejnebezpečnějším z nich, z kopaček Sosnovského, byl naštěstí v souboji s Ježkem úspěšnější Regner. Na opačném konci poslal ve 33.min. nadýchaný lob k nohám Matějky Malík, náš záložník ale prováhal první ideální okamžik ke střele a o balon přišel. Otřepané „nedáš – dostaneš“ tak platilo i v sobotu, pět minut před poločasem z dálky tvrdě vystřelil Mlčkovský, Marek míč konečky prstů vytlačil jen na břevno, dorážku hlavou pak už měl osamocený(!!) dobíhající Herzán absolutně snadnou…2:1!

Ve druhé půli jsme měli snad ještě méně možností vstřelit gól než v té první, domácí byli při chuti a využívali jakoukoliv chvilku k pozlobení naší obrany, v 53.min. se Herzánovi naštěstí zamotal míč mezi nohama, jeho pozdější přihrávku pak nabíhající Sosnovský zpracovával s pomocí faulu. Teprve v 65.min. jsme měli příležitost i my,  Jan Škoda ale mířil v dobré pozici hlavou těsně vedle. Prostřídali jsme a tempo hry se zvýšilo, bohužel se nedalo na hrozném terénu úspěšně kombinovat, Kadeřábek tak hlavičkoval nepřesně, znovu on po pěkné spolupráci osy Marek – Bozděch – Mišák, nezužitkoval v 77.min. další svoji příležitost. Když už šel míč nadějně za litolskou obranu, srazili se dotírající Tomáš Macek s Honzou Škodou a domácím obráncem Urbanem a ze šance nebylo nic. Zbytek přesně devadesátiminutového času utkání protivník proležel a pozdržoval, tři důležité body ale získal!

Sestava:  V.Marek    –    P.Kořínek,  V.Regner,  T.Macek,  P.Mišák,   Z.Malík,  L.Marek,   J.Novák,  T.Matějka,   M.Szöcs,  J.Škoda
Ke střídání:  M.Vacek,  F.Kokeš,  M.Brichta,  D.Bozděch(60.min. za Matějku), J.Kadeřábek(71.min. za Szöcse), D.Frič(72.min. za Kořínka)

Góly Ú: V.Regner – Góly soupeře: S.Ježek, R.Herzán
ŽK: domácí 3× (Lemchi Eze, Bohdan, Rathouský) - hosté 1× (Regner)