SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

A-tým: FC Nový Bor - SK Úvaly 1:2 (1:1)

Ve 26. kole Divize jsme vyhráli v Novém Boru!

FK Nový Bor  :  Sportovní klub Úvaly 1:2 (1:1)


Výlet do severočeského sklářského města nám přinesl vítězství a tři body, byť se konečný výsledek nerodil snadno a rozhodnuto o naší radosti bylo až těsně před koncem.

Obrany na obou stranách hřiště měly v sobotu „Den otevřených dveří“ a tak se hrál dosti zjančený fotbal, kde i zdánlivě málo nebezpečná akce končila nepřesným zákrokem, odkopem či chybou obránců až u rozčilených brankářů.

Ve druhé minutě to byl Rifet Kapič, který uprchnul po levé lajně, aby pak nadýchaným centrem našel hlavu úplně volného Kučeru, překonaného gólmana Marka naštěstí zastoupil Honza Škoda a míč z brankové čáry v posledním okamžiku odkopnul. Prakticky vzápětí si zaběhnul za naši obranu domácí kapitán Broschinský, i tehdy jsme dokázali jeho nebezpečný pokus odvrátit. Pochopili jsme, že lékem na obranné neduhy bude zvýšení útočných aktivit, což se nám rychle podařilo a bylo korunováno gólem Pavla Štěpánka, jemuž posadil míč na hlavu šikovně a přesně Petr Němeček. Soupeř se však nevzdal, v 15.min. to hořelo v našem vápně opět, poté sice následovala pasáž bez větší fotbalové krásy či nebezpečné akce, ale už ve 30.min. bylo srovnáno, když dokonalou souhru předvedli znovu Kapič a zakončující Miloslav Kučera. Na jeho střelu neměl brankář Marek nárok. Tento stav vydržel i do poločasové přestávky, i když určitou snahu se skórem něco udělat měl Honza Kadeřábek, nejprve akcí po přihrávce Lukáše Marka, do rány mu ovšem skočil domácí bek Kučera, a stejné gólové ambice mělo sólové představení Davida Bozděcha těsně před koncem první půle, který si pohrál s celou novoborskou obranou, ale jeho přihrávku zpět pak tvrdou ranou napálil znovu Kadeřábek místo do téměř prázdné brány jen do jediného obránce, který mu stál v cestě.

Druhou pětačtyřicetiminutovku otevřelo zvolnění tempa hry, oba týmy se sice pokoušely na soupeře něco vymyslet, ale byl to spíš boj než fotbal. Nebezpečně vypadla na domácí straně hlavička Jana Ruszó, z našich šancí stojí za zmínku střely Lukáše Marka a Petra Špringra, obě ale skončily vysoko nad bránou. Hezkou samostatnou akci v 67.min. Škoda zakončil sice přesnou ranou, bohužel stejně dobře zasáhla domácí obrana. Stejný náš hráč pak o chvíli později zkoušel štěstí ještě bombou z dálky, ke gólu měl tehdy mnohem blíže, míč se však otřel jen o vnější stranu levé tyčky. Podobně, naštěstí pro nás, zamířil na druhé straně hřiště i Kubeš. Rozuzlení fotbalového děje tak přišlo v 79.minutě a podepsal se pod něj Petr Špringr, který z blízka doklepnul míč do novoborské sítě! Nic dalšího se pak už v závěrečné desetiminutovce nestalo a tak jsme opět, stejně jako před rokem, odjeli z pomezí Lužických hor se třemi body.

sestava: Marek V. – Matějka, Štěpánek, Škoda, Zaal, Němeček, Kraus, Marek L., Bozděch, Kadeřábek, Špringr
střídali: Barták za Bozděcha, Mančál za Krause, Řehák za Špringra a Benčič za Němečka

                                                                                                                                                                                                                      
článek vypracoval Vladimír Bláha

SK Úvaly | 19.5.2015 20:49 | 1139x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 25.7.2021 15:47:27