A-Tým: deset zápasů a série končí - Ostrá vs. SK Úvaly 2:0

ss-ostra-nahled S.S. Ostrá vs. SK Úvaly 2:0 (1:0) – nejsme kapela aby se pořád jenom vyhrávalo a každá série jednou začne a taky někdy skončí. Kdo by řekl po třech kolech, že se takto rozjedeme a spustíme takovou sérii. Jenom si připomeňme naši bilanci po třech kolech. 3 prohry, 0 bodů a žádná vstřelená branka. Absolutně nejhorší bilance ze všech divizních týmů. po celkem dobré přípravné fázi bída. Velká bída. K zápasu kde jsem nebyl nebudu psát žádný komentář. Report ze zápasu ZDE

Jak o nás píše soupeř:

S.S. Ostrá – SK Úvaly 2:0 (1:0)
branky: 24. Petlička, 88. Herzán
ČK: 81. Andrle (Úvaly)
rozhodčí Cichra, diváků: 180

Ostrá: Keller – Poběrežský, Bureš, Hořák, Řezníček – Hudec, Moudrý(89. Kouba), Vobořil, Habrun(63. Dejl), Petlička – Herzán

Úvaly: Michalek – Jurek, Květoň, Moudrý, Andrle, Klouček(71. Dudla), Vrabec, Pěnkava, Štěpánek, Skuhravý, Jemelík,

V posledním domácím zápase podzimní sezóny hostila Ostrá tým z Úval. Soupeř k nám přijel ve výborném herním rozpoložení, protože už dlouhých deset kol nepoznal, jak „chutná“ porážka. Úctyhodná bilance však působila na hráče Ostré jako ideální motivace Úvaly po více jak dvou měsících porazit. I vývoj v tabulce velel k tomu, že je potřeba zvítězit a získat po delší době opět tři body.

Velkou komplikací smělého plánu byla „kvalita“ domácího trávníku. Vytížené hřiště Ostré už každým dnem vyhlíží zimní přestávku a ke kvalitě hry jeho stav rozhodně nepřispívá. Značně rozorané hřiště ale čekalo na oba dva soupeře, a záleželo tedy na tom, který se s tím lépe vyrovná. Dopředu jasné bylo, že o bojovnost v tomto utkání nebude nouze a o výsledku hodně napoví zvládnutí standardních situací. Úvaly nepřijely do Ostré pouze bránit a čekat na rychlé brejky. Od začátku zápasu se hrál vyrovnaný fotbal, který byl především o důrazu a bojovnosti. Jako první zahrozili hráči hostí, kteří po dobře sehrané standardní situaci nebezpečně zakončovali, ale Keller předvedl reflexivní zákrok a pohotově míč vyrazil. Za domácí se předvedl hezkým sólem Petlička, ale jeho nadýchaný centr našel pouze připravené rukavice brankáře Úval. Ve dvacáté minutě podnikli hosté pěknou křídelní akci, na jejímž konci byl zakončující záložník Vrabec, který jen slabou hlavičkou prověřil připravenost golmana Kellera. O tři minuty později zahrávala Ostrá po faulu na Hudce nikterak nebezpečnou standardní situaci od postranní čáry hřiště. K rozehrání přímého volného kopu se postavil Pepa Petlička. Buď naprostá genialita, nebo shoda náhod zapříčinila, že míč skončil k překvapení všech v síti brankáře Úval a Ostrá šla do vedení – 1:0. Na tomto těžkém terénu byla vedoucí branka více než důležitá. Jenže domácí o svůj cenný náskok vzápětí málem rychle přišli. Po dvou minutách hry od gólu Petličky se dostal do vápna s míčem na noze hostující Štěpánek a jeho střelu zastavila až tyčka branky hráčů v červeném. Odraženou střelu si na velkém vápně ještě našel další z hráčů Úval a vyslal na Kellera nebezpečnou „navštívenku“, se kterou měl osterský brankář hodně práce, aby ji vyrazil alespoň na rohový kop. Vzruch před brankou na druhé straně hřiště měl na svědomí opět Josef Petlička. Produktivní hráč Ostré se pokoušel o chytré zakončení z hranice velkého vápna, ale jeho pokus o lob o centimetry minul cíl. Možnost navýšení brankového náskoku měli domácí v samém závěru prvního dějství. Centrovaný míč z kopačky Herzána vyrazil brankář Michalek přímo k nohám dobíhajícího Hudce, kterému však střela trestuhodně nesedla a skončila v rybníčku za areálem fotbalistů Ostré. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro domácí.

Hosté se nechtěli smířit s tím, že by v Ostré skončila jejich úspěšná výsledková série a do druhého poločasu vlétli podstatně ofenzivněji. Jenže útočné tažení sebou kolikrát nese velké riziko vlastních obranných řad. A právě v sobotním utkání to bylo patrné. Úvaly se sice v průběhu druhé pětačtyřicetiminutovky velice aktivně snažily o časté obléhání šestnáctky Ostré, ale šance přicházely hlavně ze strany domácích, kteří využívali volného prostoru k brejkovým situacím, a nebo kvalitně sehraných standardek. Dalekonosné autové vhazování kapitána Vobořila patří také do této škály. Po jednom z nich měl stoprocentí příležitost k posunu skóre již několikrát zmiňovaný Petlička, který však z dobré pozice zamířil pouze do tyče Michalkovy branky. Ještě větší možnost ke skórování měl v 72.minutě domácí Herzán. Tento hráč se totiž po faulu na spoluhráče Dejla chopil exekuce pokutového kopu, jenže z přímého souboje vyšel lépe brankář Úval, který Herzána úspěšně vychytal. Co všechno lze neproměnit ukázal o minutu později Kuba Řezníček. Svou rychlostí a důrazem vybojoval na chybujícím stoperovi hostí míč a ve dvojici upaloval s Petličkou od půlící čáry na osamoceného brankáře hostí. Řezníček se rozhodl pro samostatné zakončení, ale golman Michalek jeho pokus nohou vyrazil a jeho spoluhráč „upálil“ míč rychlým odkopem do bezpečí. V 75. minutě mohlo a mělo být definitivně rozhodnuto, ale na světelné tabuli nadále svítil stav 1:0 pro Ostrou. Že se tohle zahazování šancí nemusí vyplatit, se málem potvrdilo ve zbývajících minutách. Do vyložené gólovky obrana domácích soupeře sice nepouštěla, ale každá standardka „smrděla“ nebezpečím. Důraz v šestnáctce nechyběl ani jednomu mužstvu a občas pak nejvíce záleželo, kam vlastně odražený míč propadne. Po jednom z rohových kopů Úval dokonce soupeř dosáhl na dotlačení míče za brankovou čáru, ale celé situaci předcházel odpískaný faul na zasahujícího brankáře Kellera. Rozruch kolem této situace přinesl druhou žlutou kartu za kritiku rozhodčího pro Andrleho z Úval a po následném obdržení červené karty se poroučel pod sprchy. Definitivní tečku za utkáním ale nakonec udělali hráči domácích, jmenovitě duo Hudec – Herzán. Prvně jmenovaný díky své rychlosti utekl svému strážci a ideálně pak předložil míč Herzánovi, který jen pohodlně placírkou zasunul pobídku spoluhráče do sítě – 2:0. Ostrá tak dokázala porazit nepříjemné Úvaly a utnula soupeřovu dlouhotrvající sérii bez porážky. Navíc si připsala již svou pátou výhru s čistým kontem.

jsp | 16.11.2017 21:38 | 119x přečteno