A-Tým: Déjà vu s SK Kladno 3:0 (1:0)

kladno SK Kladno vs. SK Úvaly 3:0 (1:0) ano Déjà vu je to správné slovo, které vás napadne v souvislosti s kladenským SK. Loni prohra o tři branky – letos to samé. Na první zápas je lepší rychle zapomenout a navázat na kvalitní výsledky a tvrdou práci z přípravy.  Již tuto sobotu se doma představíme v tradičním derby s Českým Brodem. Sobota 17:00 hodin.

více ZDE:

SK Kladno vs. SK Úvaly 3:0 (1:0)

Po povedené a poctivé přípravě zajíždíme na horkou kladenskou půdu, kde se nám dlouhodobě nedaří. Poslední výsledky s Kladnem 0:3 u nich a 0:2 doma.  Chceme hrát jednoduše a rychle. Podaří se nám prolomit kladenské prokletí? Je to takové naše Déjà vu (francouzsky „již viděno“, vyslovováno [deʒa vy]) označuje v psychologii jev, kdy má člověk z ničeho nic intenzivní pocit něčeho už dříve prožitého, viděného nebo slyšeného. V běžné řeči nebo např. v divadelní kritice může ale znamenat také prostě něco, co „jsme už viděli“, co není originální, původní.

deja vu

Nepodařilo se! Krutá prohra 3:0. Dva góly z dorážek – tečí. Třetí z rychlé akce a vysunutí jejich útočníka. První branka po špatně pokryté standartní situaci – po rohu se balón dostal na zcela volného a nepokrytého kladenského hráče kus za vápnem – tomu střela sice vůbec nesedla, ale v šestnátce je další tečující zcela volný  hráč – 1:0. To již Vacek chytl tutovku – a jednou nám pomohlo břevno. Škoda, že branka padla na sklonku poločasu v 41.minutě, protože  jinak je hra víceméně vyrovnaná….  A Zvěřina mohl daleko lépe naložit s výbornou kolmicí ze středu hřiště.

47. minuta jdeme po konečně rychlém přechodu  dva na jednoho – Zvěřina si jako správný útočník věří – může nahrát  na lépe postaveného spoluhráče, ale rozhoduje se pro zakončení. Bohužel! Jeho pokus míjí „zařízení“. Ještě do 20. minut druhé půle jsme lepší, ale k vyrovnání to nevede. Naopak! Pomalu přenecháváme aktivitu – po druhém a třetím gólu se nám to již sype….a do konce zápasu jsme víceméně neškodní.

Dobrá je z naší strany je zejména dvacetiminutovka druhé půle – ale to je na výhru obrovsky málo…ALE Proměnit 100% šanci na začátku druhé půle, pak se zápas  mohl vyvinout zcela jinak. Po obdržených brankách na nás padla deka – celkově rychlá kombinace se nedařila a často se utápíme v přihrávkách směrem dozadu.

No nic – snad máme vybráno a Brod doma porazíme!!!

Sestava SK:
Martin Vacek – Pavel Štěpánek, Jakub Moudrý – Jan Jurek (77. Lukáš Pour), Jan Sůra, Michal Hořínek (77. Lukáš Pour), Jakub Andrle (77. Lukáš Pour), Ondřej Vrabec, Václav Zvěřina (62. Lukáš Vít), Zdeněk Jemelík 50., Michal Kotek (84. Lukáš Pechač)
Náhradníci: Filip Michálek, Lukáš Pour, Martin Dudla, Lukáš Vít, Radek Klouček, David Novotný, Lukáš Pechač
Trenér: Petr Vrabec

Pohodový úvod zařídili Kladnu navrátilci i bezvadný Šíma

Kladno – Příjemný začátek divizní soutěže prožili v sobotu dopoledne fotbalisté SK Kladno. Tým, jemuž se nepovedl konec minulého ročníku ani příprava si poradil s Úvaly 3:0 po zásazích letních navrátilců Hanzlíka, Čížka a jedné trefě asi nejlepšího hráče zápasu Šímy. Na stadionu Františka Kloze vyhráli Kladenští za tři body po dlouhé době, naposledy to bylo loni 12. listopadu! 12.8.2017 – Kladenský deník

Kladno hraje prvoligový zápas se Spartou

Hosté vedení někdejší ikonou pražské Sparty Petrem „Bédou“ Vrabcem sice nehráli špatný fotbal, byli poměrně silní na míči, ale vyjma prvních dvaceti minut druhého poločasu byli dost neškodní.  Kladno s uzdravenými Hanzlíkem, Šímou a Kalinou se před soupeřovou brankou chovalo úplně jinak. Brzy trefil Šíma břevno, pak stejný hráč nabídl tutovku Hanzlíkovi. Navrátilec z Litoměřicka ji sice zazdil, ale po chvíli kopal jeho tým roh, odražený míč vypálil mezi tyče Bartoš a právě Hanzlík ho tečoval.

Po obrátce hosté přidali, útočili mnohem nebezpečněji a měli několik šancí. Ani tu největší ale Zvěřina mezi tyče nedostal. Od 65. minuty už zápas ovládlo Kladno. Sérii standardek ještě nevyužilo, ale potom nacentroval Kafka na zadní tyč Růžičkovi, ten ještě přiklepl na Čížka a další „ztracený“ syn patičkou parádně zvýšil. „Konečně,“ ulevil si borec, který chvíli předtím zakončil krásnou vlastní akci ranou do boční sítě

Pak se ještě jednou ukázal Šíma. V bleskovém brejku ho milimetrově vysunul Kafka a Šíma nezaváhal – 3:0. Další šance už góly neskončily (sólo aktivního Kroutila ani hlavička v sobotu nejlepšího veterána Bartoše), a když už T. Procházka skóroval, bylo to po ofsajdu.

I tak ale v Kladně vládla spokojenost. „Říkali mi tady o nějakých negativech, ale to byla minulá sezona. Řekl jsem klukům, že začínáme odznovu a jsem za ně šťastný. Je to jejich zásluha, zápas odmakali a plnili všechny úkoly,“ zářil spokojeností trenér Kladna Jan Pejša, který tým převzal teprve v červenci. Nesouhlasil s názorem, že na rozehrání to byl ideální soupeř, který nepřijel betonovat a přitom byl málo nebezpečný. „Úvaly hrály úplně něco jiného než v minulé sezoně a žádný soupeř není jednoduchý,“ vyvracel názor z publika.

Nelíbila se mu jediná pasáž v úvodu druhého poločasu, kdy jeho tým chyboval víc, než je zdrávo. „Nebylo to ale o nezodpovědnosti, spíš jsme nehráli z pevného bloku. Nicméně po dvaceti minutách se to vrátilo a už to bylo podle mých představ,“ liboval si trenér a odmítl kohokoliv vyzdvihnout. „Byly tam výborné individuální výkony, ale já nikoho jmenovat nebudu, šli jsme za tím jako mužstvo.“

SK Kladno – SK Úvaly 3:0 (1:0). Branky: 41. Hanzlík, 72. Čížek, 75. Šíma.

Rozhodčí: Zadinová. Diváků: 250.

Kladno: Tesař – Bartoš, Hanzlík, T. Procházka, Kalina – Růžička, Pechr – Čížek, Kafka, Šíma (80. Borák) – Kroutil (86. Nesládek).

Autor: Rudolf Muzika

jsp | 16.8.2017 15:22 | 159x přečteno