SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

A-tým: Sokol Libiš - SK Úvaly 2:1 (2:1)

Ve posledním, 30.kole Krajského přeboru prohrálo naše „A“ mužstvo v Libiši 2:1.

SOKOL LIBIŠ – SK ÚVALY 2:1 (2:1)
Branka:
R.Vojtěch
Rozhodčí: Vočka, Schořovský, Paukner. ŽK: 0:1 (Křelina).
Diváků: 250.

Sestava: M.Vacek - T.Matějka,  V.Křelina,  P.Kořínek,  M.Dvořák,  M.Novák,  Z.Malík,  F.Kokeš, L.Marek,   R.Vojtěch,   J.Kratochvíl

Ke střídání: L.Vorlíček(60. místo Kokeše),   O.Benčič(55. místo Kořínka),   M.Szöcs(68. místo Kratochvíla),  T.Hruška

V posledním zápase sezóny jsme se vypravili na hřiště Sokola Libiš, tedy týmu, jehož se stejně jako nás, s největší pravděpodobností rovněž dotkne možnost postupu do divize. Hrálo se za neskutečného vedra a na ne zrovna nejlepším trávníku, utkání bylo navíc součástí velkých oslav libišského klubu a tak se naši borci v předzápasové rozcvičce motali mezi herci i zpěváky, kteří v dopoledních hodinách bavili diváky v dresech populární Amfory.

Scénář sobotního střetnutí by se dal popsat slovy: my hráli a měli převahu, ale neproměňovali jsme, až na jedinou, svoje šance, soupeř dobře bránil a využil dvojího zaváhání v naší defenzivě ke vstřelení gólů…

Vedení jsme se ujali ve 30. minutě hry, kdy s přehledem proměnil svoji příležitost střelou po zemi Rosťa Vojtěch. I předtím jsme měli slušné gólové šance, prudce, ale nepřesně pálil Zdeněk Malík, sám před brankářem Šídlem se ocitl po rychlé rozehrávce standardní situace Jiří Kratochvíl, okamžik překvapení však prováhal a střelu pak poslal, už tísněn obráncem, jen vysoko nad libišskou bránu. Ve dvacáté minutě utkání dalekonosně centroval Křelina  za obranu domácích na nabíhajícího Malíka, ten místo pravděpodobně efektivnější rány „z voleje“ si míč ještě zpracovával, na nerovném terénu se mu to ale dostatečně nepodařilo. Chvíli poté posadil míč Vojtěch na hlavu Lukáše Marka, brankář Šídlo stál nicméně dobře postavený. Domácí měli pouze náznaky šancí, v jedné z nich Jirásek poslal míč za naši obranu na Bičanika, proti němu však spolehlivě zasáhl Martin Vacek. Po půlhodině hry přišel zmiňovaný gól Vojtěcha, bohužel místo klidu na naše kopačky a dalších zásahů do sítě za zády libišského gólmana jsme dvakrát zazmatkovali, ve 37. min. tak lehce srovnal skóre Tomáš Jirásek a tři minuty poté vstřelil vítězný gól kapitán Pochman. Zvrátit nepříznivý stav se přesto pokoušel aktivně Filip Kokeš, trestný kop mu domácí gólman chytil a dalším svým pokusem, těsně před koncem prvního poločasu, „Kokíno“ vysoko přestřelil libišskou bránu. Na druhé straně ještě zkusil štěstí Michal Novák, naštěstí pro nás neúspěšně.

Ve druhé půli oba týmy ztrácely ve velikém vedru síly, mnohem více však domácí, přesto jsme je nedokázali gólově potrestat. Dvakrát měl příležitost Rosťa Vojtěch, nejprve netrefil dobře u zadní tyče šikovnou přihrávku od rychlonohého Malíka, chvíli poté mu stoprocentní šanci zkazil, za již překonaným Šídlem, záchranným odkopem Trojan. Soupeř se rovněž v některých pasážích hry pokusil rychlými brejky překonat naši obrannou činnost, bombu těsně nad břevno naší brány poslal v 58. min. Pochman. Z naší aktivity jsme zaznamenali solidní příležitosti Tomáše Miky a Jirky Kratochvíla, prvně jmenovaný pálil tvrdě, avšak nepřesně, druhý pak bohužel hlavičkoval ve vyložené pozici jen nad vrchní tyč libišské branky. V drtivém finiši posledních minut utkání jsme se snažili fyzicky zdecimovaný domácí tým ještě nějak překonat, skóre už se ale nijak i díky dobrému výkonu brankáře Šídla nezměnilo.

SK Úvaly | 20.6.2012 18:07 | 1884x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 21.1.2020 15:33:56