A-tým: SK Úvaly - SK Český Brod 2:3 (1:3)

Ve 29.kole Krajského přeboru podlehlo naše „A“ mužstvo Českému Brodu těsně 2:3.

Rozhodčí: Šimáček, Mrázek, Garaja. ŽK: 0:2.
Diváků: 130.

Sestava: T.Hubínek – T.Matějka,  T.Macek,  P.Korbelář,  M.Dvořák,  M.Novák,  Z.Malík,  L.Vorlíček, L.Marek,   M.Szöcs,  J.Kratochvíl

Ke střídání:  L.Martinec,  F.Kokeš,  R.Vojtěch(66. za Vorlíčka),  P.Kořínek,  O.Benčič(30. za Macka),  V.Křelina(75. za Dvořáka),  M.Vacek

Ve 29. kole Krajského přeboru hostily Úvaly Český Brod. Utkaly se dva týmy, které dávají, vzhledem k nastalým okolnostem, sbohem soutěži zvané Krajský přebor a podívají se mezi republikovou fotbalovou smetánku. Soupeř z Českého Brodu tamní vody už zná, pro nás to bude premiéra…

Zápas se hrál za vytrvalého deště a mokrý trávník ztěžoval přesnost kombinace i přihrávek. Přestože jsme byli o trochu lepším týmem nedělního derby, šťastnějšími a bodově úspěšnějšími se stali českobrodští hráči. Vedení se ujali už v 7. minutě hry, po jedné z několika chyb naší jindy bezchybné obrany se trefil Martin Trnka. V hustém dešti se hrál hned od počátku oboustranně kvalitní a díky kluzkému pažitu i rychlý fotbal, po čtvrthodině hry vybojoval míč na pravé straně hřiště Tomáš Macek, předal jej Lukáši Vorlíčkovi a ten dlouhým pasem našel ideálně si nabíhajícího Zdeňka Malíka, který srovnal průběžný stav skóre na 1:1. Útočné ambice našich borců narostly do maximálních rozměrů, téměř vzápětí po gólové trefě byl ve vápně soupeře povalený Míra Novák, píšťalka rozhodčího ale zůstala němá. Ani hosté nechtěli tahat za kratší konec, druhý svůj gól vstřelili hodně podobně jako ten první, předcházela mu chybička obrany a s přesnou střelou podél padajícího Hubínka neměl zkušený Štefančík už problémy. Bylo znát, že po vítězství touží oba týmy, Zdeněk Malík mířil technickou střelou těsně vedle pravé tyče Sovovy brány, chvíli poté českobrodský brankář likvidoval dalekonosnou ránu Dvořáka. Největší práci pak měl s nečekanou a chytrou střelou z trestného kopu z nohy Lukáše Vorlíčka, i tentokrát se mu ale podařilo míč konečky prstů vytěsnit nad břevno. Akci v podání tria Szöcs – Vorlíček – Malík vyřešil skluzem obránce Bureš a tak se síť zavlnila na straně domácí, když Aleš Moravec prosvištěl mezi našimi stopery a lobem nad vybíhajícím Hubínkem poslal potřetí míč za jeho záda. V závěru poločasu se pokusil ještě o odpověď Lukáš Marek, bohužel trefil jen tyč branky Jana Sovy.

Ve druhé půli jsme ještě zvýšili tempo hry, ve snaze zvrátit nepříznivé skóre zápasu. Do vyložených šancí jsme se ale zprvu nedostávali, až přišla nádherná akce, při níž míč letěl z kopačky Marka na Kratochvíla, ten ihned ostře nabil Novákovi, jeho bomba „z voleje“ však skončila jen na spojnici tyče a břevna! V těch okamžicích jsme hráli výborně, tlak na bránu hostí sílil, do brejků se po lajnách často hnali Tomáš Matějka i Zdeněk Malík, po centru Benčiče hlavičkoval Milan Szöcs těsně nad Sovovu bránu, při standardní situaci poslal na zadní tyči číhající Korbelář balon jen do boční sítě a těsně branku minul i Matějka v 62. minutě hry. Hosté se zmohli na ojedinělou akci, ve které ale Trnka nenachytal Tomáše Hubínka. I nadále se hrálo v naší režii, z velké dálky pálil tvrdě, ale nepřesně Jirka Kratochvíl, technicky dobře provedenou Markovu přihrávku za obranu na nabíhajícího Matějku pak úspěšně vyřešil gólman Sova. Soupeř se dostal ke slovu opět ke konci zápasu, žádná z jeho akcí za Hubínkovými zády však už neskončila, naopak výsledné skóre ještě upravil v posledních okamžicích hry svojí druhou trefou po ideálním centru od Benčiče Zdeněk Malík.

SK Úvaly | 11.6.2012 22:59 | 1986x přečteno