A-tým: TJ Slavia Louňovice - SK Úvaly 2:5 (0:3)

Ve 28.kole Krajského přeboru vyhrálo naše „A“ mužstvo v nedalekých Louňovicích 5:2!

TJ SLAVIA LOUŇOVICE – SK ÚVALY 2:5 (0:3)
Branky:
Vorlíček 2×, Kratochvíl, Hruška, Malík
Rozhodčí: Šmejkal, Benák, Hron.
Diváků: 90.

Sestava: T.Hubínek - P.Kořínek,  T.Macek,  M.Dvořák,  O.Benčič,  M.Novák,  Z.Malík,  L.Vorlíček, L.Marek,   T.Hruška,   J.Kratochvíl

Ke střídání:  L.Martinec(85. za Kratochvíla), F.Kokeš(76. za Vorlíčka),  R.Vojtěch(65. za Hrušku),  T.Matějka,   V.Křelina,  M.Vacek

Ve 28. kole Krajského přeboru sehrálo naše A-mužstvo mistrovké utkání v Louňovicích. S nováčkem Krajského přeboru jsme sehráli nádhernou partii, v níž prakticky rozhodnuto bylo po 30 minutách hry. Na solidním pažitu a za příjemného počasí, jsme předvedli především v první půli velkolepé představení, byli jsme lepší ve všech činnostech na hřišti a soupeř nedokázal ani v nejmenším srovnávat krok s hrou našich fotbalistů. To se mu na krátký čas, díky zvýšené aktivitě a hře „z kopce“, povedlo až ve druhém poločase, když snížil na průběžných 2:4, nicméně díky gólu Malíka v závěrečných minutách hry jsme si nenechali vysoké vítězství ničím a nikým vzít.

Vedení jsme se ujali dřív, než zřejmě dozněl počáteční hvizd rozhodčího Šmejkala, už v prvních vteřinách hry položil Tomáš Hruška centr k nohám Jirky Kratochvíla a stav na světelné tabuli se měnil poprvé v náš prospěch. Za čtyři minutky bylo ještě veseleji, tentokrát gól vyplynul ze souhry dua Malík – Vorlíček a druhý jmenovaný si připsal svůj první sobotní zásah. Z domácích hráčů hýřil aktivitou Štěpán Böhm na hrotu útoku, naštěstí pro nás bylo jeho počínání nadlouho zbytečné. Střelou z dálky občas hrozila i louňovická stálice Vasil Boev, v tomto utkání se mu však nikdy nepodařilo trefit míč tak, aby překonal vždy šikovně postaveného Tomáše Hubínka. Naopak, trefili se opět naši borci, Zdeněk Malík centroval, Kratochvíl šikovně pustil míč na lépe postaveného Lukáše Vorlíčka a ten potřetí změnil čísla na světelné tabuli. Odpovědí byla opět akce Boeva, jeho trestný kop ale v pohodě hlavou odvrátil navrátilec do sestavy, stoper Tomáš Macek. Počtvrté rozvlnit síť nešťastného Hrábka v louňovické brance mohl ve 43. min. Mirek Novák, dostal se při své rychlé akci středem hřiště až za domácí obránce, ale trefil bohužel jen pravou tyčku! V celém prvním poločase jsme předváděli dokonalou souhru a bezpočet parádních akcí, nicméně čekala nás ještě druhá polovina zápasu a hra „do kopce“. Domácí, vědomi si tohoto faktu, hned po přestávce nastoupili ke zteči naší obrany, zlepšili svoji hru a začali nám více hrozit. Přesto jsme to zase byli my, kdo vstřelil gól, při dlouhém sprintu dokázal být Tomáš Hruška i s míčem u nohy rychlejší než domácí Kolísek a obstřelit vyběhnuvšího Hrábka pak dokázal s nebývalým klidem a přesností, 0:4!! Přesto se soupeř nevzdal, sympaticky zabojoval, aniž by se snížil k jakékoliv neslušné hře, a dokázal naši obranu dvakrát přetlačit, vždy se trefil vysoký Böhm. Následovaly ještě další příležitosti soupeře, po centru Boeva pálil z voleje Sirový a tentýž hráč pohrozil i v 76. minutě, kdy mu však ránu zblokoval Vojtěch. Nesrazilo nás to ve finální zápasové aktivitě, střela Přemka Kořínka ještě neměla přesnou razanci, na centr Benčiče nedosáhl u zadní tyče schovaný Martin Dvořák a šikovný lob Lukáše Marka za obranu na Jiřího Kratochvíla byl delší, než jsme potřebovali, přesto jsme upravili konečný gólový stav na 5:2 v náš prospěch, když právě Kratochvíl excelentně zatáhnul míč a jeho přihrávku před prázdnou bránu v pohodě poslal do sítě Zdeněk Malík!

Hodnocení zápasu očima trenéra T.Staňka: Dnes bych utkání zhodnotil pozitivně. Zejména v prvním poločase se nám dařilo vše, co jsme chtěli. Disciplinovaným, takticky vyspělým a fotbalovou nadstavbou podpořeným výkonem jsme utkání, dalo by se říci,  rozhodli již během 45 min. Dobře jsme se vypořádali s nepříjemným Böhmem na hrotu soupeřova útoku, kdy těžké souboje většinou dobře zvládali naši stopeři Macek s Dvořákem. Spokojený však nemohu být s druhým poločasem. Výborná taktická disciplína, důraz v osobních soubojích a aktivita při napadání rozehrávky Louňovic – to jsou atributy, které se nám ve druhém poločase vytratily. Roli v tom hrálo i zvýšené nasazení soupeře, spojené  s dvojitým  střídáním o poločasové přestávce.  Jsem ale rád, že náš výkon měl kvalitní parametry a musíme ho minimálně zopakovat v utkání proti Českému Brodu.

SK Úvaly | 4.6.2012 21:23 | 1508x přečteno