A-tým: Tatran Sedlčany - SK Úvaly 2:4 (2:0)

Ve 26.kole Krajského přeboru vyhrálo naše „A“ mužstvo v Sedlčanech!

Rozhodčí: Vlk, Chovanec, Lafek. ŽK: 3:2 ( Kořínek, Vorlíček).
Diváků: 150.

Sestava: T.Hubínek - T.Matějka,  P.Korbelář,  M.Dvořák,  P.Kořínek,  O.Benčič,  Z.Malík,  L.Vorlíček F.Kokeš,  L.Marek,   R.Vojtěch

Ke střídání: M.Szöcs(45.min. za Benčiče), L.Martinec, V.Křelina(82.min. za Malíka),  M.Novák(45.min. za Kokeše) M.Vacek

Ve 26.kole Krajského přeboru hrálo naše mužstvo v Sedlčanech. Nejdříve to vypadalo na „ručník“, ale ve druhém poločase to byl fotbalový direkt soupeře!

Na pěkném trávníku „téměř jihočeských“ Sedlčan jsme v první půli byli horším týmem, nedařila se nám kombinace, přihrávka, brankáře Bosáka jsme nechali téměř se unudit. Domácí šli do vedení už v 16. minutě hry, když z naší vlastní ofenzivní akce dokázali vybojovat míč, zaútočit a Jakubem Čejdou skórovat. Protože jsme předtím nevyužili mírnou převahu a solidní náznaky šancí Benčiče i Vojtěcha a neujal se ani žádný z úprků po lajně v podání Zdeňka Malíka, jemuž vždy chybělo štěstí v přesnějším centru či zakončení, byla to pro nás po čtvrthodině hry tvrdá lekce z účelného fotbalu. Pustili jsme soupeře do vedení a ještě mu dali křídla v jeho kombinační hře. Především Martin Valsa motal hlavu naší obraně, ve 30. minutě pálil z úhlu těsně vedle, o sedm minut později  mu další střelu srazili naši stopeři na roh. Jeho bratr Radek pak pět minut před přestávkou po výtečné individuální akci zvýšil dokonce na 2:0. Naštěstí jsme se všem ostatním příležitostem hbitých sedlčanských plejerů už ubránili. Do kabin jsme tak šli s dvoubrankovým deficitem na kontě a hlavami sklopenými…

Ve druhém poločase mohl zřejmě osud zápasu definitivně rozhodnout Bartůšek, zcela volný hlavičkoval naštěstí jen nad naši bránu. Do hry jsme poslali Milana Szöcse a Miroslava Nováka a pak to začalo. Nejdříve se dobře prosazoval Szöcs, v 67. minutě ho zastavil ofsajd, v 68. pak dal do rány málo energie a lapit ji byla pro Bosáka chuťovka. Chvilku poté mu už razantněji vyprášil rukavice Zdeněk Malík, přesto jsme míč do sítě ještě nedostali. Dvacet minut před koncem zápasu jsme maximálně zvýšili tempo hry a už téměř slavící domácí začali fyzicky odpadat. Nad Bosákovu ránu poslali svoje pokusy krátce po sobě Korbelář a Szöcs, na zemi pak domácí brankář vykryl střelu Malíka. Rozhodnutí tedy přišlo pro nás snad již tradičně až v závěrečné čtvrthodině (SK Rakovník by mohl vyprávět J)… Zdeněk Malík poslal míč na hlavu Lukáše Vorlíčka a ten se většinou nemýlí, zkušeně snížil na 2:1! V 77. minutě předvedl svoje umění neúnavný bojovník Lukáš Marek, 2:2! Životní bombou vymetl z 20m šibenici v 82. minutě hry Rosťa Vojtěch a přesně 120 vteřin před koncem poslal hlavičkou nechytatelně balon do sítě Vladimír Křelina! A celý zápas povykující domácí obecenstvo bylo najednou téměř neviditelné a tichoučké…

Cesta do Úval pak byla dlouhá(tradiční nedělní zácpa na Benešovsku), ale hodně veselá!

Tomáš Moravec | 21.5.2012 13:17 | 1552x přečteno