A-tým: SK Úvaly - FK Dobrovice 1:2 (1:1)

Ve 22.kole Krajského přeboru prohrálo naše „A“ mužstvo na domácím trávníku s Dobrovicemi.

SK ÚVALY - FK DOBROVICE 1:2 (1:1)
Branka:
Kořínek – Ansuma Musa, Pečínka.
Rozhodčí: Schořovský, Paukner, Vosolsobě. ŽK: 1:1 (Szöcs)
Diváků: 230.

Sestava: M.Vacek - V.Křelina, P.Korbelář, M.Dvořák, O.Benčič, T.Matějka, M.Novák, P.Kořínek, L.Marek, Z.Malík, M.Szöcs

Ke střídání:
J.Kratochvíl(85.min. za Křelinu), L.Vorlíček(55.min za Malíka), L.Martinec, T.Hruška(65.min. za Nováka), J.Berger

Úplně jinou fotbalovou tvář oproti minulému týdnu předvedli naši borci v utkání s druhým týmem tabulky, ambiciózním FK Dobrovice. Najednou to šlo a ne že ne! Kvalitní soupeř, výborní rozhodčí, rychlý fotbal, spousta přihrávek, hlavy nahoře, diváků čtvrt tisícovky…co víc si přát?! Vítězství, jistě…bohužel nazadařilo se, tak snad třeba za týden v Čáslavi!

Už od začátku jsme měli útočné ambice, což doložil hned ve 4.minutě Lukáš Marek, svůj pokus ale poslal hodně mimo obrysy Bartošovy brány. O chvíli později to zkusil opět Marek, když ostře rozehrál trestný kop směrem k levé tyči, dobrovický bek stál ale ve správném obranném postoji. Druhou rozehrávku standardní situace si vzal na starost Ondra Benčič, šikovně hledal volného Zdeňka Malíka, před ním ale míč vytlačil na roh hostující brankář. V těch okamžicích jsme byli lepším týmem na hřišti, naši borci předváděli dobrou kombinaci i útočnou snahu, soupeř zase zvolil taktiku dlouhých nákopů na jediného borce v přední linii, Ansumu Musu. Ten byl však více než hodinu hry dobře hlídán naší defenzivou. Škoda že ne 90 minut…

V prvním poločase jsme měli dostatek příležitostí ke změně skóre, ve 21. minutě vybojoval míč kapitán Matějka, posunul jen na Milana Szöcse, jemu ale stál v cestě stoper Mrvík. Jen o několik okamžiků později hrozil Bartošovi opět Szöcs, jeho tvrdá střela však jen těsně minula levou dobrovickou tyč. Do třetice se do šance dostal opět náš útočník, Lukáš Marek mu prostrčil míč za obranu, bohužel o pár centimetrů nepřesněji než bylo třeba a tak se Szöcs tentokrát k ráně nedostal. Dostal se k ní po Křelinově výtečném centru až Přemek Kořínek, z malého vápna a sérii odrazů dokázal, k našemu potěšení, protlačit balon do dobrovické sítě, 1:0!! Hosty to nepoložilo, rychle ukázali, že jsou na pažitu přítomni také, z dálky tvrdě vystřelil Patočka a ve 38.min. dokázal srovnat skóre hlavou Pečinka. Pět minut před koncem, po naší ztrátě míče v rozehrávce, dokonce výrazně gólmanu Vackovi pohrozil ještě ranou z dálky Jílek. V poločase byl stav 1:1 a očekávalo se, co s tím oba kvalitní soupeři provedou.

Ve 48.minutě se o změnu snažil Milan Szöcs, v brejkové situaci mu ale ve finálním okamžiku ukopnul míč obránce. Ve veliké šanci byl poté Pavel Korbelář, doteď jistě přemýšlí, proč gól nedal. Hosty ve střelecké produktivitě zastoupili Gába a Vladyka, naštěstí pro nás jim stál v cestě vždy dobře připravený Martin Vacek. Na opačném konci hřiště, po nebezpečném centru Benčiče, zásahu obrany a následném rohovém kopu, hlavičkoval vysoko nad břevno Milan Szöcs. Po hodině hry se připomněl Ansuma Musa, nejprve ho ještě odzbrojil výtečně hrající Dvořák, chvíli poté ale nejlepší střelec přeboru ukázal, že prostě góly, ač o něm dlouho nevíte a jen tak se hřištěm toulá, dávat umí… odrazem od tyče skončil balon v naší síti a skóre se změnilo na konečných 1:2.

Přesto jsme měli další šance na jeho úpravu, například když se po chybě soupeře v rozehrávce hnali na jediného obránce hned čtyři naši hráči, bohužel po přihrávce Lukáše Marka zkusil Tomáš Matějka místo střely ještě další příhru a vracející se Miškovský mu míč zblokoval. V 70.minutě nezpracoval v nadějné pozici centr Malík, čtvrt hodiny před koncem pak Vacek skvěle zasáhl proti ráně Čecha a v 83.min. vypálil tvrdě Gába, naštěstí vedle naší brány. Tím výčet fotbalových akcí z výborného zápasu končí…

Tomáš Moravec | 23.4.2012 12:28 | 2245x přečteno