A-tým: SK Úvaly - Polaban Nymburk 2:2 (1:1)

Ve 20.kole Krajského přeboru remizovalo naše „A“ mužstvo na domácím trávníku s Nymburkem.

SK ÚVALY – SK POLABAN NYMBURK  2:2 (1:1)
Branky:
 M.Szöcs, T.Matějka -  Farkaš, Ott
Rozhodčí: Vlk, Chovanec, Smolka. ŽK: 0:0.
Diváků: 150

Sestava: M.Vacek – P.Kořínek, P.Korbelář, M.Dvořák, V.Křelina, T.Matějka, M.Novák, L.Marek, L.Vorlíček, R.Vojtěch, M.Szöcs
Ke střídání: J.Kratochvíl(90.min. za Křelinu), T.Hruška(65.min za Vojtěcha), L.Martinec, O.Benčič, J.Berger

Náš nedělní soupeř je v tabulce Krajského přeboru posazený nebezpečně sestupově nízko na třetí příčce odspoda, my naopak stále držíme pozici čtvrtou z vrchu, přesto nebyl ve výkonech obou týmů znát až tak propastný rozdíl. Spokojení s bodem byli ale pouze nymburští…

Od počátku zápasu obě mužstva nasadila rychlé tempo hry, díky němuž se také urodilo v odehraných devadesáti minutách solidní množství šancí a to na obou stranách. Přestože v první „poznávací“ desetiminutovce jsme se nedočkali kupodivu ani jediné. Poprvé se připomněli v 11.min. hosté, do rukou brankáře Vacka hlavičkoval hbitý útočník Tomáš Plot. Odpověděli jsme o pět minut později nadmíru efektivně, s míčem se pomazlil Milan Szöcs a poslal jej nechytatelně do nymburské sítě, 1:0! O chvíli později se chtěl znovu střelecky prosadit právě on, při načechraném centru Rosti Vojtěcha byl ale rychlejší nymburský gólman Skuhravý. Ani hosté nezůstávali s útočnou aktivitou pozadu, na bránu Martina Vacka dokázali poslat víc střel, než bylo zdrávo. Jedné z nich předcházel zmatek v naší obranné hře a z následného rohu srovnal skóre Jiří Ott. Vzápětí jsme mohli znovu vést, bohužel míč z kopačky Lukáše Vorlíčka skončil jen na břevně! Po půlhodině hry jsme měli další šanci, Lukáš Marek prostrčil parádně míč za obránce Nymburka na nabíhajícího Vojtěcha, ten však nastřelil jen brankáře Františka Skuhravého. Stejně dopadl i Lukáš Vorlíček, když jej zkoušel překonat ostrou ranou po zemi. Do třetice ohrožoval bránu hostí Milan Szöcs, přihrávku od Matějky ale poslal nepřesným směrem a navíc se slabou razancí. Protivník byl nebezpečný především při zahrávání standardních situací, Martin Vacek tak ještě do poločasu musel řešit střelu Martince.

Ve druhé půli se do šancí více dostávali hosté, Plot mířil těsně vedle naší brány, stejně jako opět Jiří Martinec, z dálky pálil Mikluščák a míč o tyč otřel v 55. minutě Bobek. Přesto jsme to byli my, kdo znovu změnil skóre, po levé straně utekl Lukáš Marek a poslal nádhernou přihrávku na u zadní tyče úplně volného Tomáše Matějku, tomu nezbylo než „zasunout“…2:1! Chvilku poté se sám Marek ocitl v tisíciprocentní šanci, když nikým neohrožován pádil s balónem sám na gólmana Skuhravého, bohužel se místo střely pokusil ještě zakličkovat, dostal se z dobré pozice a zpětnou přihrávku na nabíhajícího Vojtěcha mu překazil obránce. Nymburské hráče jako by tato pro ně úspěšná defenzivní akce probudila znovu k větší aktivitě, Martinec vyslal nebezpečnou ránu těsně nad břevno naší branky a v 72.min. pak dokonce Farkaš srovnal na 2:2. Tím bylo dáno konečné skóre, protože střela Vorlíčka letěla vysoko nad nymburskou svatyni, hlavička Milana Szöcse skončila v podobných místech a trestný kop Lukáše Marka v posledních vteřinách utkání vyboxoval brankář Skuhravý…

Tomáš Moravec | 10.4.2012 20:36 | 1912x přečteno