A-tým: SK Úvaly - Tatran RAKO Rakovník 2:1 (1:0)

V 18.kole Krajského přeboru zdolalo naše „A“ mužstvo Tatran Rakovník 2:1!

SK ÚVALY – TATRAN RAKO RAKOVNÍK 2:1 (1:0)
Rozhodčí: Benák - Svoboda, Šmejkal. ŽK: 2:1 (Matějka, Křelina).
Diváků: 200

Sestava: M.Vacek - O.Benčič,  P.Korbelář,  T.Macek,  V.Křelina,  T.Matějka,  F.Kokeš,  L.Marek, Z.Malík,  R.Vojtěch,  M.Szöcs

Ke střídání: P.Kořínek (87.min. za Křelinu), M.Novák (60.min. za Matějku), J.Kratochvíl (75.min. za Szöcse), L.Vorlíček, J.Berger

V 18. kole Krajského přeboru hostily Úvaly Tatran Rakovník. Utkání s rakovnickým Tatranem přináší většinou pěkný fotbal, na kterém se podílí vždy oba týmy. Ani tentokrát tomu nebylo jinak, v prvním poločase tahali za kratší konec hosté, ve druhém zase my…

Věděli jsme, kdo proti nám stojí a jakého střelce si máme hlídat, přesto se dokázal Matty Kudela opět prosadit, tentokrát naštěstí jen jednou. Od začátku zápasu se hrál fotbal ve velkém tempu, rodilo se hodně šancí, v prvním dějství především v našem podání. Přestože se hrálo slušně, hrozili jsme hlavně ze standardních situací, už ve druhé minutě jednu z nich „dvorní rozehrávač“ Ondra Benčič zamířil jen do náruče brankáře Procházky. O chvilku později výtečně sehráli kombinaci Milan Szöcs a Tomáš Matějka, míč z nohy kapitána týmu pak zamířil k Rosťovi Vojtěchovi, ten ho bohužel v těžké pozici před bránou jen lehce dloubnul do těl bránících hráčů. Hosté se připomněli o dvě minuty později, po naší ztrátě míče při rohovém kopu se vydal do rychlé zteče poprvé Matyáš Kudela, střelu po zemi mu však brankář Vacek lapil. Jedna z velkých našich šancí přišla po efektní přihrávce Filipa Kokeše na zcela volného Zdeňka Malíka, z pěti metrů ale náš záložník trefil jen tělo padajícího brankáře Tatranu. Scénář utkání se v neděli často opakoval, po naší akci či brejku většinou míč skončil po zásahu hostující obrany dlouhým nákopem na nohou Kudely a ten se staral o vzruch v naší defenzivě. Přesto jsme byli v první půli lepším týmem, v 17.minutě rozehrál Benčič šikovně trestný kop, ale na zadní tyči číhajícího Pavla Korbeláře předstihnul svým zásahem Procházka, o chvilku později byla situace de facto podobná, opět rozehrávka Benčiče a náběh Korbeláře ke vzdálenější tyči, tentokrát mu chyběl jediný krok ke střele. Po dvaceti minutách hry přišla další velká šance, Zdeněk Malík utekl po levé lajně, poslal  parádní přihrávku před bránu, kde ovšem nabíhajícího Milana Szöcse nepustil do rány hůře postavený Vojtěch a z vyložené příležitosti byl jen odkop hostující obrany. Pohrozili i rakovničtí plejeři, Kučera střílel do náruče Vacka, akci Kudely rovněž náš gólman vyřešil a ve 36.minutě zápasu vypálil opět Kučera prudkou ránu těsně nad naše tři tyče. My jsem divákům předvedli střelu z akrobatické pozice v podání Zdeňka Malíka a především krásnou akci, na jejímž konci byl po výstavní přihrávce právě Malíka Lukáš Marek a jediné, co se po něm chtělo, tedy poslat míč do sítě, beze zbytku splnil. 1:0!

Ve druhém poločase se karty obrátily, soupeř přidal na tempu a my se víc a víc začali bránit. V 50.minutě střílel těsně nad naše břevno Pavel Kratochvíl, o pár vteřin později se snažil znepříjemnit život obraně Martin Havel. Přesto jsme udeřili znovu my! A gól to byl výstavní, přesně ve stylu „když nevíš co s míčem, vystřel“ poslal balón nádhernou ranou do rakovnické sítě Zdeněk Malík, v neděli náš nejlepší hráč. 2:0! Bohužel dvougólové vedení nás neuklidnilo, naopak čím dál víc jsme soupeře pouštěli do hry. Ztráceli jsme míče, hráli nepřesně a zahrávali si s osudem utkání. V 63.minutě přišel trest, když snížil agilní Matyáš Kudela, o dvě minuty později to zkoušel Kapoun, poté znovu Kudela a ve finále i Havel. Žádná z jejich akcí za zády Martina Vacka neskončila, po střetu Korbeláře s Kudelou se ani penalta ve prospěch hostí nepískala a když na druhé straně trefil z nulového úhlu Malík jen břevno a Jirka Kratochvíl korunu nejvyššího úvalského topolu za bránou, skončil zápas nejtěsnějším možným rozdílem a naším vydřeným vítězstvím…

Tomáš Moravec | 26.3.2012 13:41 | 2151x přečteno