A-tým: SK Úvaly - Mnichovohradištský SK 1:0 (0:0)

V úvodním jarním 16.kole Krajského přeboru porazilo naše „A“ mužstvo Mnichovo Hradiště.

SK ÚVALY - MNICHOVOHRADIŠTSKÝ SK 1:0 (0:0)
Branka: 1× vlastní – připsán L.Markovi.
Rozhodčí: Hůla - Košťálek, Krůta. ŽK: 0:1.
Diváků: 150

Sestava: M.Vacek - O.Benčič, P.Korbelář, T.Mika, V.Křelina, T.Matějka, L.Vorlíček, L.Marek, Z.Malík, R.Vojtěch, J.Kratochvíl

Ke střídání: T.Popelka,  P.Kořínek, T.Macek, P.Špringr(56. za Kratochvíla), T.Hruška(83. za Vojtěcha), M.Novák, F.Kokeš(69. za Malíka)

V prvním jarním kole si to k nám zamířil poslední tým aktuálního průběhu soutěže, Mnichovohradišťský SK. Pokud jsme si mysleli, že vítězství po celkem vydařené zimné přípravě a solidních výsledcích s vesměs divizními týmy přijde samo, zmýlili jsme se. Na těžkém, ještě zimním spánkem spícím terénu, nebyl rozdíl v postavení obou mužstev v tabulce znát. Byli jsme sice mírně aktivnější a i šancí jsme měli o trochu více než soupeř, výsledkově i herně to ale nebylo ještě tak úplně podle našeho očekávání…

Do zápasu jsme vstoupili rychlým průnikem Zdeňka Malíka po levé straně hřiště, jeho solidně mířený centr poprvé, avšak ne naposledy, odvrátila obrana našeho protivníka. Vzápětí se pokoušel umístit svoji rozehrávku trestného kopu na hlavu nabíhajícího Korbeláře Ondřej Benčič, brankář Mnichova Hradiště byl ve svém zásahu o vteřinku rychlejší něž náš stoper. V těch okamžicích jsme byli určitě aktivnějším a lepším týmem na hřišti. V končící deváté minutě hry se ale projevili i hosté, trestný kop z ideální vzdálenosti naše obrana odvrátila, ihned z protiútoku pak pelášil po pravé lajně Rosťa Vojtěch, škoda že nepřihrál z těžké pozice přesněji před bránu na nabíhající spoluhráče. Jako by chtěli hosté na tuto naši akci rázně odpovědět, třikrát rychle za sebou se pokusili ohrozit svatyni Martina Macka, gólové parametry měla především střela Hrdiny, kterou náš brankář efektně vytlačil nad břevno. Ve 13.minutě zamíchal na opačné straně obranou Hradiště rychlonožka Rosťa Vojtěch, jeho centr se dostal až k nabíhajícímu Lukáši Markovi, ten však mířil jen do náruče dobře postaveného gólmana Moce. Tempo hry poté opadlo, až ve 33.minutě jsme se dostali k naší zřejmě největší šanci utkání! Svůj únik po levé lajně zakončil Zdeněk Malík nádhernou přihrávkou opět na Lukáše Marka, ten ale  svoji možná příliš ostrou ránu poslal z ideální pozice na hranici vápna jen nad bránu soupeře. Připomněli se i hosté, těsně před poločasovou přestávkou zahrávali trestný kop, který ovšem odvrátil hlavou dobře postavený Vladimír Křelina.

Druhé dějství, stejně jako to první, započal svou akcí opět Zdeněk Malík, jeho přízemní střelu ze strany vytlačil Jaroslav moc na rohový kop. Chvíli poté se hnal za zdánlivě ztraceným míčem Křelina, dostihl jej u brankové čáry, z těžké pozice nabil na ránu či přihrávku Rosťovi Vojtěchovi, ten zvolil první možnost, ale míč poslal hodně nepřesně do zámezí. Pět minut poté přišel náš první a jediný gólový úder, na němž ovšem měli lví podíl i hosté. Lukáš Marek se neohroženě dral středem hřiště tak dlouho do jejich pokutového území, až si zasahující obránce srazil míč do vlastní sítě! 1:0, gól připsán po zásluze Markovi!! Hra se znovu zpomalila, žádných větších šancí ani pohledných akcí se slušný počet diváků dlouho nedočkával, soupeř sice dostal jednou balón za záda Martina Vacka, ale z ofsajdové pozice. Až čtvrt hodiny před koncem zahřál obecenstvo svojí příležitostí agilní Rostislav Vojtěch, šikovně proklouznul mezi obránci, bohužel se ale zalekl razantně zasahujícího brankáře a tak mu byl míč v poslední chvíli sebrán. Byli jsme i nadále o trošku aktivnější než hráči Mnichova Hradiště, které však svojí hrou v neděli příjemně překvapilo, poslali jsme ještě na hřiště tři čerstvé síly, nicméně ke gólu to už nevedlo…

První vítězství hřeje, ale zároveň i varuje, protože pokud pomýšlíme na výrazný úspěch sezóny, musíme hrát lépe, těžcí soupeři teprve přijdou…

Tomáš Moravec | 12.3.2012 16:14 | 2027x přečteno