A-tým: SK Úvaly - TJ Slavia Louňovice 3:1 (2:1)

Ve 13.kole Krajského přeboru zdolalo naše „A“ mužstvo v zajímavém zápase Louňovice.

SK ÚVALY – SLAVIA LOUŇOVICE 3:1 (2:1)
Branky: Kořínek, Špringr, Kratochvíl – Sirový.
Rozhodčí: Šimáček. ŽK: 1:1 (Korbelář).
Diváků: 200

Sestava: T.Popelka - P.Kořínek, P.Korbelář, T.Macek, O.Benčič, T.Mika, T.Matějka, J.Kratochvíl, L.Marek, P.Špringr, M.Szöcs
Ke střídání: M.Vacek, D.Končický,  L.Martinec

Na nedělní utkání zavítalo v krásném podzimním počasí na náš stadion 200 diváků a „sešívaný“ soupeř z Louňovic! Provázela ho, při pohledu na aktuální tabulku a počet vstřelených či inkasovaných gólů, pověst „psa obranáře“ s malými útočnými choutkami. Nás v posledních zápasech také zrovna střelecká múza dvakrát často nelíbala a tak se nedalo dopředu odhadnout, jak utkání dopadne. Výsledek je pro nás velmi potěšující! Vítězství, slušná gólová potence a výborný výkon celého týmu…

Hned od začátku jsme si návštěvu na svoje území příliš nepouštěli, naši hráči dávali najevo výrazné útočné ambice, nicméně výsledkem bylo jen množství zahrávaných rohových kopů. Pravda, většinou k nim vedly pěkné fotbalové akce a včasný zásah obranné řady soupeře. Po jednom z nich střílel zdálky Tomáš Matějka, jeho střela ale měla spíše propagační charakter. Přesto jsme brzy gólově uspěli, už v 6.minutě hry při dalším rohu poslal ideální míč do vápna Lukáš Marek, obrana soupeře ho sice odvrátila do středu hřiště, následný centr Ondry Benčiče však našel hlavu Přemka Kořínka a ten se nemýlil! 1:0!

Gól nám dal křídla asi více než množství vypitých Redbullů před zápasem J Do akce se dral Petr Špringr, jeho přihrávka ale opět skončila v zámezí a po rozehrání rohového kopu si před letícím balonem bohužel až příliš dlouho dávali přednost vedle sebe stojící Tomáš Mika a Pavel Korbelář. Červenobílý soupeř přeci jen v následujících minutách srovnal tempo hry i držení míče, na něj si dokonce po čtvrthodině zápasu sáhnul i Tomáš Popelka. Zbytečně jsme se v těch okamžicích stáhli na svoji polovinu hřiště a nechali protivníka hrát, ve 22.minutě tak letěla nebezpečná rána těsně nad naši bránu, což na druhé straně předvedl při brejku i Petr Špringr. O dvě minutky později prosvištěl trestný kop Ondřeje Benčiče jen těsně vedle levé tyče gólmana Chrpy, vzápětí hasil požár před nabíhajícím Tomášem Mikou hostující obránce. Dařilo se nám hrát aktivní a rychlý fotbal, Kratochvíl poslal patičkou do šance Tomáše Matějku, centr do vápna prosvištěl až ke kopačkám Lukáše Marka, ten však nemířil přesně. Pěkná akce! Ozvali se však hosté a to více než důrazně! Chybka v naší obraně vedla k nastřelení břevna vlastním obráncem, odvrácený míč však dobře zpracoval Jan Sirový a prostřelil Tomáše Popelku. 1:1!

Tentokrát gól nabudil soupeře a tak jsme byli vzápětí v ohrožení při akcích Halušky a Trávníka, naštěstí ani jeden z nich neměl v zakončení střelecké štěstí. Do útoku pak velel náš v neděli nejlepší hráč, kapitán týmu Matějka, centr z pravé strany hřiště ale ve 30.minutě hry příliš přetáhl. Snažili jsme se vysoko napadat rozehrávku soupeře, ten se dostával jen k minimálním akcím směrem k naší bráně, jednu z nich chytil rychlonohému Červeňákovi Tomáš Popelka. O chvilku později jsme se rozčilovali nad rozhodnutím sudího, nařízený trestný kop už ale nešlo změnit, naštěstí jej obrana odvrátila. Odpověděli jsme více než stoprocentní šancí Lukáše Marka, který se po pěkné kombinační akci zjevil sám před bránou Louňovic, bohužel míč poslal jan nad ni. Konec prvního poločasu byl v naší režii, své příležitosti měli Petr Špringr, Tomáš Mika i Milan Szöcs, tvrdě vypálil Ondra Benčič, nic z toho se ale dlouho v gól neměnilo, stejně jako ojedinělá akce soupeře ve 44.minutě zápasu, jíž vyřešil na dvakrát zasahující Popelka. Až těsně před poločasovým hvizdem prostřelil Petr Špringr ranou po zemi nohy brankáře Chrpy a míč se stočil do sítě! 2:1!!

Druhá půle přinesla rovněž vysoké tempo hry a množství příležitostí, v akrobatické pozici ohrožoval bránu soupeře ve 48.minutě Tomáš Mika, o chvíli později ostře vypálil ze strany Špringr, nabíhající David Končický na míč nedosáhl. Třetí gól vstřelil až Jiří Kratochvíl a to pěknou ranou z dálky po zemi, míč mu sednul přímo ideálně. Přineslo to klid na naše kopačky, po rohu hlavičkoval těsně vedle Tomáš Macek, jmenovec Mika pak sklepnul míč na nabíhajícího Špringra, ten pálil prudce nad, stejně tak jako v 65.minutě právě Tomáš Mika. Kolotoč přihrávek roztáčel zas a znovu Petr Špringr, směrem na bránu soupeře poslali svoje projektily postupně Jirka Kratochvíl, Lukáš Marek a Přemek Kořínek. Louňovičtí plejeři hrozili sporadicky, co prošlo směrem k Tomáši Popelkovi, pochytal on sám nebo spolehlivě zasáhla obranná „čtverka“. Poslední naší střeleckou příležitostí pěkného utkání byla tvrdá rána Jiřího Kratochvíla, která ovšem skončila jen na zádech za obranu si nabíhajícího Tomáše Miky. Vítězství jsme si už pohlídali…

Tři získané body nám snad vrátí střeleckou pohodu a fotbalové sebevědomí!

Tomáš Moravec | 7.11.2011 19:15 | 1981x přečteno