SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

A-tým: SK Rakovník - SK Úvaly 0:0 (0:0)

V 10.kole Krajského přeboru remizovalo naše „A“ mužstvo v Rakovníku. Parádní zápas, v němž „vítězi“ byli oba brankáři…

SK RAKOVNÍK – SK ÚVALY 0:0 (0:0)
Rozhodčí: Kovář – Šimáček, Velebil. ŽK: 4:1 (Vorlíček).
Diváků: 120

Sestava: T.Popelka - V.Křelina, P.Kořínek, P.Korbelář, O.Benčič, T.Mika,  Z.Malík, L.Marek, L.Vorlíček, M.Szöcs, P.Špringr
Ke střídání: M.Vacek, D.Končický, J.Kratochvíl, P.Bohuslav, L.Martinec, T.Matějka

V desátém kole jsme cestovali opět na hřiště soupeře, tentokrát do Rakovníka. Hořká pachuť podivné jarní porážky jistě byla někde uložena v hlavách hráčů, nicméně návraty hráčů po zranění a tím i plná lavička náhradníků byly silným stimulem k tříbodové touze.

Potkaly se dva kvalitní týmy, byť nás naše postavení v tabulce opravňovalo mít větší ambice než domácí. Už v 8.minutě hry se hnal po pravé straně hřiště Zdeněk Malík, jeho centr před bránu včas lapil do svých rukavic brankář Kukla. O chvilinku později jsme předvedli další útočnou parádu, dvojici Szöcs – Špringr však zastavil ofsajd. Pokračovali jsme v náporu, Lukáš Marek ideálně uvolnil jmenovce Vorlíčka, jeho ostrou přihrávku do „ohně“ ale odpálil domácí obránce v poslední chvíli na roh. Těchto standardních kopů se v sobotním utkání na obou stranách zahrávalo nepočítaně, i další rána Petra Špringra v 19.minutě skončila za brankovou lajnou po teči domácí obrany. Následná hlavička Pavla Korbeláře byla sice efektní, ale bohužel ne efektivní…

Ani domácí se nechtěli nechat zahanbit, měli své šance, i oni kopali množství rohových kopů, vše ale dokázala vyřešit naše obrana(ať již především zásahy Křeliny, Benčiče nebo Korbeláře v rozmezí 22. a 24.minuty hry) nebo výtečný Tomáš Popelka mezi třemi tyčemi. Ten se zaskvěl nejvíce proti ráně Martina Mžourka z bezprostřední blízkosti své branky. Hra měla oboustranně spád a kvalitní tempo, rychlých akcí přibývalo, jen žádná z nich nekončila gólem. Měli jsme více ze hry, soupeř v určitých okamžicích nevěděl, na které straně hřiště dříve zasahovat, ve 30.minutě to provedl při akci Milana Szöcse nedovoleným způsobem, trestný kop však Ondra Benčič zahrál sice šikovně technicky, ale jen na hlavu bránícího hráče Rakovníka. Při následném rohovém kopu jsme předvedli naučený signál, ani tehdy ale střela Petra Špringra za záda Jaroslava Kukly neprošla. Jedna z velkých šancí přišla vzápětí, Lukáš Vorlíček poslal mazácky přihrávku za obránce na nabíhajícího Špringra, bohužel ten neměl seřízená mířidla. Vzápětí téměř překvapil brankáře soupeře nečekanou ranou Milan Szöcs, ani tehdy se síť nerozvlnila! Uzdravený Szöcs byl vůbec v sobotu k neudržení… Domácí pochopili, že jen bráněním své diváky nepotěší a tak se připomněl znovu Martin Mžourek, jeho ostrou ránu zdálky Tomáš Popelka jen kontroloval do zámezí. Do poločasu jsme ještě zvýšili obrátky, bohužel změnit skóre nám nebylo souzeno…

I ve druhém dějství jsme byli lepším týmem na hřišti, z dálky střílel po zemi agilní Petr Špringr, vysoko nad pak v 50.minutě Tomáš Mika, škoda že ránu uspěchal. Na opačné straně předvedl své umění opět Popelka, po ztrátě míče v rozehrávce se na něj hnal domácí útočník, naštěstí neuspěl. Mnohem více jsme nutili čarovat my brankáře Kuklu, některé jeho zákroky si budou naši hráči asi dlouho pamatovat. Zabránil jistým gólům při velkých šancích Zdeňka Malíka i Lukáše Marka, neskutečně pak vytáhl míč mířící v 70.minutě z kopačky Tomáše Matějky přímo do šibenice!! Soupeř poté předvedl svou největší šancí zápasu, když deset minut před koncem míč v zapadajícím sluníčku minuli naši obránci a Jan Setnička, překvapený že se balon dostal až na jeho nohu, ho ke své smůle a našemu štěstí napálil z blízka zbytečně ostře jen nad břevno Popelkovy brány! Odpověděli jsme stejným kalibrem, do tisíciprocentní šance se vedral David Končický, sám před brankářem v ideální pozici ale nastřelil jen jeho tělo!

Dva pokusy na závěr…nejprve Tomáš Matějka z úhlu napodobil neúspěšného Končického a domácí v nastaveném dějství nezužitkovali rychlý brejk Guadalupeho do naší otevřené obrany!

Šancí na tři zápasy, výborný výkon celého týmu, bohužel není nám poslední dobou nějak souzeno se trefit…Rakovnický deník: Dramatickému duelu chyběly jen góly

Přestože diváci na rakovnickém stadionu v utkání 10. kola krajského přeboru gól neviděli, rozhodně se nenudili. Domácí i hosté z Úval od začátku až do konce hráli s maximálním nasazením, vypracovali si i řadu brankových příležitostí, ale míč do sítě dopravit nedokázali. Mnohdy i z pozic, z nichž bylo větším uměním gól nedat, než naopak.

Od úvodního hvizdu sudího Kováře se hrálo ve svižném tempu nahoru dolů. Festival zahozených šancí zahájil už v 6. minutě domácí Isteník, který z malého vápna nasměroval trestný kop Pazderníka hlavou mimo tyče. Pak byli blízko ke gólu hosté, ale Setnička stojící na brankové čáře Benčičův roh za sebe nepustil. Ve 23. minutě na druhé straně hřiště úvalský obránce v posledním okamžiku ukopl míč Isteníkovi. Ten měl potom po rohovém kopu Pazderníka tutovku, ale jeho střelu z malého vápna gólman Popelka vyrazil. Ve 35. minutě rakovnickým zadákům utekl Špingr, ale z hranice pokutového území pálil vedle. Krátce nato se však Kukla musel pořádně natáhnout, aby zlikvidoval jeho bombu zpoza šestnáctky. Pět minut před koncem prvního poločasu si vysloužil potlesk publika rakovnický Pucholt, jehož pumelice z 25 metrů jen o centimetry minula úvalskou šibenici.

Do druhého dějství hosté vstoupili náporem a Kukla už po dvou minutách měl plné ruce práce s přesným projektilem Špringra. Krátce nato měl strážce domácí svatyně i štěstí, když po úniku Benčiše se dvě úvalské střely mířící do sítě odrazily od obránců. V 55. minutě tomu bylo naopak, když po centru Setničky Pazderník poslal merunu ze sedmi kroků skluzem do rukavic Popelky. O čtyři minuty později nechybělo moc k tomu, aby parádní dalekonosná střela Pucholta, který patřil k nejlepším hráčům zápasu, nezměnila bezbrankové skóre. V 63. minutě nabídl úvalský Vorlíček přesnou přihrávkou stoprocentní šanci Kořínkovi, ten však ze čtyř metrů Kuklu nepřekonal. Poté měl na kopačce další tutovku Marek, ale i tomu bezchybný Kukla radost neudělal. Poté se blýskl sólem přes tři protivníky aktivní Pazderník, ovšem střela z velkého vápna se mu nepovedla. V 79. minutě přelétl Guadalepův centr přes malé vápno k nekrytému Setničkovi, který ze čtyř kroků pálil vysoko nad. Vzápětí mohl přijít trest, ale Kukla obětavým zákrokem zlikvidoval projektil Končického.

Drama vyvrcholilo v dvouminutovém nastaveném času, kdy nejdříve mohl strhnout vítězství na stranu hostů Matějka, jehož slabá střela z osmi kroků našla náruč Kukly, a po rychlém rakovnickém protiútoku měl velkou šanci Šimák, který přihrávku Guadalupeho nasměroval jen do vyběhnuvšího Popelky.   „I když zápas skončil 0:0, měl podle mého názoru velmi dobrou úroveň. Bylo to o tom, kdo dá branku, vyhraje. Obě mužstva si šance vypracovala, ale nedokázala je využít. Až na tu koncovku jsem s výkonem našeho mužstva spokojený. Hosté mají kvalitní tým a potvrdili, že jejich umístění v první polovině tabulky není náhodné,“ řekl po střetnutí rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Úvaly | 17.10.2011 12:47 | 2438x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 21.1.2020 16:08:59