A-tým: SK Úvaly - FK Čáslav "B" 1:0 (1:0)

V 8.kole Krajského přeboru zdolalo naše „A“ mužstvo rezervu Čáslavi 1:0 a drží se v popředí tabulky soutěže.

SK ÚVALY – FK ČÁSLAV „B“ 1:0 (1:0)
Branky: 25. Korbelář
Rozhodčí: Pavelka - Voldan, Malý. ŽK: 2:3 (Bohuslav, Mika).
Diváků: 235

Sestava:
 T.Popelka - P.Kořínek, P.Korbelář, T.Mika, O.Benčič, L.Vorlíček, P.Bohuslav, L.Marek, D.Končický, J.Kratochvíl, M.Szöcs
Ke střídání: M.Vacek, P.Špringr, V.Křelina, L.Martinec, Z.Malík

V osmém kole jsme na svém hřišti přivítali rezervu Zenitu Čáslav  a vzhledem k souběžně hranému utkání čáslavského áčka se dalo čekat, že proti nám vyrazí převážně rychlonozí dorostenci. Stalo se, v celém kádru soupeře bylo deset hráčů, jejichž ročník narození začínal číslicí 9!! Nás naopak stále oslabují zranění klíčových hráčů…

Utkání nepřineslo žádný extra fotbal, k vidění byla spousta soubojů, nepřesností i faulů. Hra sice měla tempo a oba týmy se snažily svého soupeře gólově ohrozit, nicméně vyložených šancí bylo relativně pomálu. Ve 12.minutě letěl míč šikovně po zemi na nohu čáslavského Žiaka, naštěstí jeho dráhu přeťal zásah gólmana Popelky, o chvilku později jsme úspěšně odvrátili trestný kop soupeře, abychom v rychlém brejku zaútočili po ose Marek – Vorlíček – Benčič… centr z levé strany však obrana hostí srazila na roh. Podobnou situaci si první dva jmenovaní střihli v 18.minutě hry, nahrávka před čáslavskou bránu se ale Lukáši Vorlíčkovi nepovedla, stejně tak neuspěl pokus Milana Szöcse, jeho chytrou příhru do vápna rázně odpálil stoper soupeře. Nepříjemná chvilka pro náš tým nastala ve 25.minutě, do akce se deroucí Milan Szöcs byl zastaven nepříjemným zásahem nohy čáslavského obránce do hlavy, chvíli se nehrálo, Milan byl nucen vystřídat a s podezřením na otřes mozku ho odvezla sanitka do nemocnice. Mančaft se „pomstil“ fotbalově, při rozehrávce rohového kopu si mazácky našel pozici Pavel Korbelář a hlavou protrhnul naši dva zápasy trvající střeleckou smůlu!

I po změně skóre se ale nehrálo excelentní fotbalové představení, oba týmy se utápěly v nepřesnostech, chvílemi byli nebezpečnější rychlonozí hosté, významnou šanci ke vstřelení gólu si ale nevypracovali. My jsme tu svoji měli po soupeřově chybném zahrání „malé domů“, bohužel ránu z nařízeného trestného kopu z bezprostřední blízkosti odvrátila dobře postavená zeď obrany hostí. Do přestávky se odehrály ještě dvě příležitosti, nejdříve při zmatku v malém vápně skotačil míč nebezpečně blízko naší brankové čáry a těsně před koncem na druhé straně pálil Lukáš Marek jen vedle pravé tyče svatyně gólmana Michala Míška.

Ve druhém poločase se střelecky předvedl ve 49.minutě Jakub Špičák, zprava se promotal k naší bráně a tvrdě vypálil, stejně efektně mu ale Tomáš Popelka jeho pokus zlikvidoval. Podobně skvělý zásah předvedl po přesném centru Přemka Kořínka na nabíhajícího Lukáše Vorlíčka a jeho střele k tyči i čáslavský brankář Michal Míšek. Slaběji, než jistě chtěl, pak vystřelil v 54.minutě Jiří Kratochvíl, jeho rána neměla gólovou razanci.

Hra se poté znovu rozplynula do nepřesností, hosté dvakrát zahrozili až v závěrečné dvacetiminutovce, do šance se deroucího Maxu ale vždy zastavilo ofsajdové postavení. Náš tým předvedl už jen trestný kop Ondry Benčiče, který zlikvidoval gólman Míšek a zblokovanou střelu Tomáše Miky, jemuž nabil po několika kličkách ve vápně soupeře Petr Špringr. Ani na jedné straně se už ale síť nezavlnila…

Z tisku – Kutnohorský deník: Černá série čáslavské rezervy na hřištích soupeřů pokračuje

Úvaly – Fotbalisté čáslavské rezervy se v dalším kole krajského přeboru představili na půdě SK Úvaly. I když předvedli solidní výkon, nakonec odjíždějí bez bodu.

„Dnes jsme prohráli po slušném výkonu,“ uvedl trenér čáslavského B-týmu Jiří Antoš a pokračoval: „Prohru prostě musíme přijmout, protože jsme nedokázali vstřelit branku.“   Přestože svěřenci trenéra Antoše odjíždějí z Úval bez bodu, nemusí mít podle jeho názoru svěšené hlavy: „Hra měla měřítko a domácím jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem,“ připomněl.   O osudu utkání rozhodla hlavička domácího Korbeláře po rohovém kopu. „Škoda hloupého gólu, kdy při standardce náš hráč neuhlídal soupeře, který do té doby nevystřelil na bránu,“ litoval a navázal: „Jinak jsme měli pět slibných zakončení, kdy nám v koncovce ale chybělo štěstí. Dnes jsme podali dobrý výkon, i když jsme prohráli. Věřím, že to pro nás bude povzbuzení do dalších utkání,“ uzavřel.

Tomáš Moravec | 3.10.2011 8:56 | 2242x přečteno