A-tým: Výhra v Nymburku! Kdo neviděl, neuvěří! Fotbal nemá logiku, ale je krásnej…

V pátém podzimním kole jsme se vydali do Nymburka, na trávník týmu, jež v loňském roce opustil nižší soutěž a nakouknul do krajského přeboru. Hrálo se, stejně jako před týdnem, za velkého vedra a na vysoko posekaném (nebo spíš neposekaném) pažitu. Teoreticky jsme neměli mít s domácími starosti, prakticky to ale na hřišti vypadalo úplně jinak. Hráli jsme líně, nepřesně a bez zájmu o výsledek. Až do 82. minuty!

SK POLABAN NYMBURK – SK ÚVALY 3:4 (1:1)
Branky: 2×M.Szöcs, P.Špringr, J.Kratochvíl
Rozhodčí: Vlk - Chovanec, Smolka. ŽK: 1:2 (Křelina,Špringr).
Diváků: 210

Sestava: T.Popelka - T.Matějka, V.Křelina, T.Mika, O.Benčič, L.Vorlíček, L.Marek, P.Bohuslav, F.Kokeš, P.Špringr, M.Szöcs

Ke střídání: M.Vacek, D.Končický, P.Kořínek,  J.Kratochvíl, L.Martinec

Ve třetí minutě zápasu poprvé zahrozil domácí obraně Tomáš Matějka, slibný průnik skončil jeho sražením na zem, bohužel trestný kop rozehrál nepřesně Ondra Benčič. Pěknou „českou uličku“ jsme předvedli o chvíli později, Milana Szöcse v rychlém náběhu za obranu ale při střele zblokoval domácí brankář Doležal. Nymburští odpověděli  stejným kalibrem, sprint za naši obranu předvedl Michal Jareš, jeho střelecký pokus ale směrem k brankáři Popelkovi tečoval Lukáš Vorlíček. Taktika soupeře byla jasná, precizní obrana, žádné velké mazlení s míčem a dlouhé nákopy směrem dopředu. Bohužel to na nás platilo, ve 13. minutě nám opět zatápěl Jareš, o pět minut později už domácí dokázali z rychlé akce po levé straně skórovat! A to ještě o chvíli později situaci zkopírovali, tentokrát šla ale rána naštěstí vedle naší brány. My do té doby předvedli jen chytrý lob na Petra Špringra, skákající míč však včasným výběhem mimo vápno odhlavičkoval brankář Doležal, a dravý průnik Milana Szöcse, který ale skončil opět dobrým obranným zákrokem nymburské defenzivy..

Od 25. minuty se hra jen pomalu přelévala ze strany na stranu, ve velkém vedru neměli hráči obou týmů už dost sil na kvalitní kombinaci, až deset minut před přestávkou vyzval k brejku Milana Szöcse chytrou přihrávkou Ondřej Benčič, náš útočník byl ale, jako před tím mnohokrát, včas od míče odstavený. Gólové parametry měla až akce Petra Špringra, ideální přihrávku od Lukáše Marka zužitkoval ve vyrovnání! 1:1!! Ve 40. minutě pádil směrem k bráně soupeře znovu Petr Špringr, z dálky střílel aktivní Lukáš Marek, skóre už se však do poločasu nezměnilo.

Po rázném proslovu trenéra o přestávce jsme chtěli ve druhé půli konečně začít hrát pořádný fotbal, soupeř nebyl nijak silný, ale jen vlastní špatná hra nám neumožňovala do té doby to dokázat. Průběh  začátku druhé části hry byl však pro nás hororový, nejprve jsem dostali gól z penalty, a brzy poté, i když jsme zrychlili tempo i kvalitu přihrávek, se domácí paradoxně trefili znovu, na 3:1 zvyšoval Ryšánek. Dvakrát ještě dokonce orazítkoval míč naše břevno a vypadalo to na pěkně zbabraný zápas. Domácí byli lepší a my tahali ztěžklé nohy po trávníku.

Velké chvíle nás ale teprve čekaly! Zařadili jsme vyšší rychlost a rozehráli se k pořádnému finiši! V 83. minutě snížil nečekanou hlavičkou Milan Szöcs, o chvíli později udělal z domácí obrany kašpárky vystřídavší Jirka Kratochvíl a čtvrtý hřebíček do nymburské rakve zatloukl v posledních okamžicích hry bombarďák Milan Szöcs! Neskutečný fotbalový scénář, nevídaný obrat…

Z tisku: Polaban ještě deset minut před koncem vedl, nakonec prohrál

Nymburk - Soupeře Polabanu Nymburk, celek Úval, měl před tímto kolem fotbalového krajského přeboru devět bodů. To jim domácí mohli jen tiše závidět, jelikož ti měli pouhé tři body. A jejich počet nevzrostl ani po tomto utkání.

Polaban, který by body do tabulky teď potřeboval jako sůl, prohrál na svém trávníku další utkání. Tentokrát nestačil na Úvaly, které ještě deset minut před koncem prohrávaly dvoubrankovým rozdílem a nakonec stejně braly všechny body.   Polaban ale celé utkání rozehrál více než slibně, měl celý zápas pod kontrolou a po půlhodině hry otevřel skóre Mareš, kterého k tomu vybídl parádní přihrávkou Holý. Jenže do přestávky se prosadily i Úvaly a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu.   Po přestávce ale začali úřadovat domácí a hlavně jejich forvard Ryšánek. Nejprve byl ve vápně zfaulován a penaltu na něj proměnil Bobek a o pár minut později Ryšánek sám poslal Polaban do vedení o dvě branky. Jenže ani dvougólové vedení domácím nestačilo. Úvaly v poslední desetiminutovce třikrát po chybách nymburských a brejkových situacích skórovaly a odvezly si trochu šťastně všechny body.   Po utkání jen těžko hledal slova trenér domácích Lukáš Vlk, který jakoby ještě stále nemohl uvěřit tomu, jak jeho tým v posledních minutách přišel o vítězství. „K tomuto utkání se těžko hledá řeč, naše chyby se stále opakují a jestli takto budeme pokračovat, budeme dostávat příděly pořád,“ byl si jistý. „Vždyť jsme za pět utkání obdrželi patnáct branek,“ nevěřícně dodal.

Tomáš Moravec | 12.9.2011 20:22 | 2431x přečteno