SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

A-tým: Ve 3.kole těsná prohra v Rakovníku 2:3.

Ve třetím utkání podzimní části soutěže jsme si to namířili na trávník Tatranu Rakovník s předsevzetím oplatit mu bolavou jarní porážku, bohužel odjeli jsme po utkání, které sneslo velmi vysoké měřítko kvality, opět poraženi a dokonce stejným výsledkem…

TATRAN RAKOVNÍK – SK ÚVALY 3:2 (2:0)
Branky: L.Vorlíček, P.Korbelář.
Rozhodčí: Machýček - Kabyl, Zuskin . ŽK: 3:2 (Vorlíček, Benčič).
Diváků: 100

Sestava: M.Vacek - T.Mika, P.Korbelář, T.Macek , O.Benčič, L.Vorlíček, L.Marek, T.Macek, Z.Malík, D.Končický, M.Szöcs

Ke střídání: T.Popelka,V.Křelina, J.Kratochvíl, P.Bohuslav, F.Kokeš

Narazily na sebe dva týmy, které dlouhodobě patří zřejmě k tomu nejlepšímu, co krajský přebor nabízí. Domácí před sezónou posílil rychlonohý a střelecky nadmíru nadaný Matyáš Kudela, náš mančaft zůstal po loňsku pohromadě a byl navíc rozšířen o dva nové hráče, Zdeňka Malíka a Petra Bohuslava.

Utkání se hrálo za stálého deště a oba soupeři, snad ve snaze míjet kapky padající z nebe, začali ve velkém tempu. Domácí navíc i ve velkém stylu, už ve třetí minutě zatloukl míč do naší sítě právě Kudela. Tento fakt nás trošku zaskočil a přibrzdil, na několik okamžiků se naše hra stala nepřesnou, zárodky útočných akcí domácí navíc včasným vracením do obrany dokázali řešit.

V 8. minutě poprvé zahrozil Milan Szöcs, byl to právě on, kdo v průběhu celého zápasu byl největší hrozbou pro obranu Tatranu, bohužel střelecké štěstí v sobotu neměl… O minutu později z velkého úhlu zkoušel překvapit gólmana Zacha Zdeněk Malík, jeho bomba se odrazila od břevna. Zahřmělo na opačné straně, nejprve s bolestivým výrazem odkulhal ze hřiště Tomáš Macek(zraněný sval na noze) a potom podruhé šoupnul míč za záda brankáře Vacka domácí Lukáš Stuchl. To nebyl právě vydařený vstup do utkání, běžela teprve 13. minuta hry…

Naše borce nepříznivý scénář na lopatky nepoložil, během nadcházející půlhodiny hry zahrozili David Končický hlavičkou, po centru Ondry Benčiče znovu Milan Szöcs, tentýž hráč chvíli poté opět hlavičkoval nepřesně když mu na hlavu posadil balon Lukáš Marek. Následný roh skončil na prvním bránícím hráči a domácí obrana si na chvilku oddechla. Útočnou snahu Tatranu obstarával především štírek Kudela, každý míč mířící na jeho nohy byl nebezpečný. Ve 28. minutě parádně střílel z úhlu vedle tyčí naší brány, o dvě minutky později poslal dlouhým nákopem míč na hlavu Čermáka, ten však mířil mimo chráněné území brankáře Martina Vacka. Naší odpovědí byl protiútok v podání Zdeňka Malíka, zakončující Lukáš Vorlíček ale ve výskoku dle mínění sudího fauloval. Posledních deset minut prvního poločasu se neslo ve znamení obrovského tlaku našeho týmu, středem hřiště kličkoval Lukáš Marek, ve stejné činnosti po jeho přihrávce pokračoval Milan Szöcs, jeho střela ale neměla potřebnou razanci a brankář Zach ji nohama vyrazil. Neúnavný Szöcs to zkoušel znovu, tentokrát hlavou, i tuto ránu mu strážce rakovnické brány chytil. David Končický v pádu vystřelil nad tři bílé tyče a bomba střelecky potentního Milana Szöcse znovu skončila v rukavicích gólmana Tatranu, byť mu je asi i v dešti pěkně rozpálila. Poločas jsme prohráli 2:0, ale fotbal to byl náramný…

Druhou půli začali domácí… jak jinak než gólem! Petr Kučera se trefil už ve 48. minutě hry a na třeba jen jednobodový úspěch našeho týmu by si asi v tu chvíli těžko někdo vsadil. Jiskru naděje rozkřesal Lukáš Vorlíček, jeho fantastická rána vymetla šibenici domácí brány! Zblízka do brankáře pak pálil Lukáš Marek, do šance se dral i David Končický, střed vápna byl ale přehuštěný. Kolotoč rychlých přihrávek a gólových příležitostí byl roztočený, v těch chvílích náš tým „jel“ jako mašina. Filip Kokeš poslal trestný kop nad bránu Tatranu a i další naše akce obrana soupeře dokázala úspěšně odvracet. Na druhé straně hřiště předvedl vynikající obranný zákrok Pavel Korbelář, na dvakrát krotil míč po střele M.Kudely i Martin Vacek. V 71. minutě hry rozehrál rohový kop Ondra Benčič, míč prodloužil Lukáš Marek a do odkryté brány pálil Pavel Korbelář! Stav 3:2 a skóre se pomalu začalo srovnávat… Soupeř proti nám ale stál ale více než zdatný, jeho útočné snažení začalo více zaměstnávat naši obranu, hra se srovnala a byl to boj o každý míč. Nicméně boj s velkou fotbalovou kvalitou!

V poslední čtvrthodině hry měli šanci domácí po rohovém kopu v 75. minutě, kdy míč proletěl celým naším vápnem a skončil těsně vedle zadní tyče, odpovědí byla hlavičková „střela“ Lukáše Marka, která ale letěla jen nad břevnem brány soupeře a poslední naší za zmínku stojící akcí byl trestný kop Ondry Benčiče a znovu nepřesná rána Lukáše Marka hlavičkou…Z tisku: Rakovnický deník – Tatranu se zadařilo. Úvaly ale dost bušily

Rakovník – Stejné počasí jako ve Strašecí panovalo i o patnáct kilometrů dál na Tatranu Rakovník, kde hrály Úvaly. A jak říká trenér Václav Eck, to je celek, který hraje jako divizní mančafty. V tomto zápase byli hosté maličko zaskočeni, protože Tatran se na ně dobře připravil a ve 48. minutě už byl stav 3:0. 
 
„Počítali jsme s tím, že Úvaly budou těžkým soupeřem, a tak jsme se na ně trochu připravili. Chtěli jsme zahustit střed hřiště, v čemž nám měl pomoci Matyáš Kudela a praví záložníci. Náš systém nám vycházel a dařilo se. Pomohly nám určitě i dva rychlé góly,“ řekl taktiku na úvod trenér Václav Eck.

Co víc si přát, než ve 3. minutě vést 1:0. Kučera posunul míč ve vápně a rychlonohý Kudela jej stačil píchnout kolem gílmana. Neuběhla ještě ani čtvrt hodina a skŕe se měnilo opět. Tentokrát centr Kučery prodloužil hlavou až na zadní tyč Stuchl – 2:0.

Když se pak ve 48. minutě trefil potřetí u všeho přítomný Kučera, zdálo se, že výsledek je fajnový. Jenže po pár minutách se vytáhl hostující záložník nádhernou střelou do šibenice a Úvaly se nechtěly vzdát.

Šance na obou stranách drásaly nervy. Patnáct minut před koncem stačili hosté ještě snížit na 3:2, když Tatran propadl po přímém volném kopu trochu po taktické stránce. Pak už domácí nevypustili žádný souboj a vyrovnat hostům svým odhodlaným přístupem nedovolili.

„Body s tímto soupeřem nás moc těší. Konečně jsme hráli chvílemi naplno a nikdo nevypustil žádný souboj,“ shrnul vítězství Tatranu Václav Eck.

SK Úvaly | 29.8.2011 13:14 | 2398x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 21.1.2020 16:05:06