A-tým: Vítězná domácí premiéra! Úvaly-Beroun 3:0 (1:0)

V neděli 21.srpna sehrály Úvaly první zápas v nové sezóně Krajského přeboru na domácím hřišti. Naši hráči chtěli navázat na výhru v Mnichově Hradišti a v duelu s Berounem získat tři body.

SK ÚVALY – ČESKÝ LEV-UNION BEROUN 3:0 (1:0)

Branky: Szöcs, Špringr, Malík
Rozhodčí: Kubečka - Nehasil, Mansour. ŽK: 2:0 (Matějka, Malík). ČK: 0:1 M.Šíma.
Diváků: 190

Z tisku – Berounský deník – V Úvalech se Berounu nedařilo, navíc přišel o další hráče

Beroun – Zápas na hřišti soupeře se Berounským nevydařil. „Úvaly byly po celý zápas lepším týmem,“ uznal sportovně berounský trenér Vladimír Lacina.

Skóre se poprvé změnilo hned v páté minutě. Sochr váhal s odkopem, ztratil míč a domácí po rychlé kombinaci překonali brankáře Pettíka. Pak přišla další rána, neboť byl hostům vyloučen Martin Šíma. „Domácí hráč se před něj dostal, v podstatě by už postupoval sám na branku, ale Martin ho tělem odstavil. Pro mne to bylo přísné vyloučení, ale stalo se,“ poznamenal berounský trenér Lacina. Hosté v deseti bojovali, do šance se ale dostat nedokázali. Skóre se ale neměnilo ani na druhé straně.   „Výsledek 1:0 jsme v deseti drželi do 75. minuty. V tu chvíli, kdy jsme měli připraveno střídání, že půjdeme vzadu do tří a posílíme ofenzivu, byť jen na dva útočníky, abychom s tím něco zkusili udělat, tak jsme udělali druhou hrubku,“ podotkl Lacina. Brankář Pettík vyhodil míč za velké vápno na Pobiše, než k hostujícímu hráči balon doletěl, domácí situaci přečetli, následně obrali berounského záložníka o míč a po rychlé kombinaci to bylo 2:0. Po chvíli pak ztratil míč Pokrovský a po podobné akci přidaly Úvaly z přečíslení třetí gól. Domácí mohli přidat i čtvrtý zásah, z penalty hráč Úval trefil jen břevno. „Výkon bych zhodnotil jako hodně špatný jak po taktické stránce, tak i po herní,“ podotkl Lacina, který nemůže pro příští zápas počítat s vyloučeným Martinem Šímou, navíc se zranil Svoboda.

Tomáš Moravec | 22.8.2011 15:14 | 2022x přečteno