A-tým: Na úvod krajského přeboru vítězství v Mnichově Hradišti!

V neděli 14.srpna sehrály Úvaly první zápas nového ročníku Krajského přeboru v Mnichově Hradišti. Domácí jsou nováčkem soutěže a tak byli pořádně nažhaveni na své první vystoupení, Úvaly jsou řazeni k mužstvům, které by měly útočit na špičku tabulky a tak bylo o náboj postaráno. Utkání se hrálo v příjemném počasí před v Mnichově Hradišti velice slušnou diváckou návštěvou.

MNICHOVOHRADIŠŤSKÝ SK – SK ÚVALY 0:1 (0:1)

Branka: 7. Mika
Rozhodčí: Nehasil – Kubečka, Nepovím. ŽK: 2:1 (Kokeš).
Diváků: 320

SK Úvaly: Vacek – Benčič (78. Kratochvíl), Korbelář, Macek, Křelina – Vorlíček, Mika (70. Kokeš), Marek, Matějka – Končický (46.Špringr), Szöcs

Zápas se hrál od začátku ve slušném tempu, domácí bojovali a doháněli tak přeci jen větší fotbalovost našich hráčů. V 5.minutě to zdálky zkoušel Ondřej Benčič, ale nemířil mezi tyče.V 7.minutě předvedli naši hráči hezkou akci, kterou zakončil na hranici pokutového území osamocený Tomáš Mika přesnou střelou – 0:1. V 16.minutě mohli domácí vyrovnat, po hezké kombinaci zakončoval jeden z jejich hráčů, Martin Vacek ale dobře zasáhl a míč vyrazil. Vzápětí se hra přesunula na druhou stranu, povedený centr sklepl Lukáš Vorlíček na Lukáše Marka, ten ale střílel nad branku, škoda velké šance. V 19.minutě hlavičkoval zdálky nepřesně znovu aktivní Lukáš Marek. Ve 22.minutě zakončovali domácí, ale rovněž nepřesně. Poté kontrolovali hru spíše naši hráči, domácím v těchto chvílích chyběl ten správný elán. Jenže šancí moc vidět nebylo. Ve 36.minutě zahrozily Úvaly akcí po lajně, obránce domácích ale odvrátil možné nebezpečí na rohový kop. Po poločase byl tedy stav 0:1.

V 55.minutě hlavičkoval vedle po dobře kopnutém rohovém kopu Pavel Korbelář. V 68.minutě využil chyby obrany nabíhající Petr Špringr, který se hodně snadno dostal k balónu a mohl postupovat na vybíhajícího gólmana, jeho pokus o přehození šel ale vedle branky domácích.. V 70.minutě hlavičkoval po centru Ondry Benčiče Vláďa Křelina, obránce domácích ale jeho pokus zblokoval. V 76.minutě se dobrým zákrokem proti střele domácích blýskl Martin Vacek. V 82.minutě se po pravé straně šikovně protáhl Petr Špringr a po jeho střele téměř z brankové čáry se míč otřel o břevno. Další šanci měl Petr Špringr v 85.minutě, kdy zakončoval střelou do brankáře domácích dobrou kombinační akci. Aktivní Petr Špringr se poté ještě dostal ke dvěma střeleckým pokusům, ale nemířil přesně a tak se skóre již nezměnilo.

Úvaly tak dokázaly v Mnichově Hradišti zvítězit 0:1 a připsaly si tak první tři body do tabulky. Hráčům díky za předvedený výkon a za zasloužené vítězství.

Tomáš Moravec | 15.8.2011 17:06 | 1563x přečteno