SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

Archiv

     

Těmto podmínkám vyhovuje 22 textů.

Exkluzivně podvanácté: Rozhovor s trenérem a manažerem SK Úvaly!

Dvanáctý týden jsem si vybral pro ty nejpovolanější, kteří ví, jak si nyní hráči úvalského áčka vedou a připravují se na jarní část sezony! Jsou to oblíbený trenér Lukáš Kučera, který nejenom trénuje, ale i stále aktivně hraje a dlouholetá osobnost Úval na hřišti i v zázemí Petr Němec.

Petr Kostka | 30.1.2021 14:16 | 394x přečteno

Někdo další z klubu na kobereček?

Rozhovorů s hráči už bylo dost. Někdo se nám představil, jiné znáte a někteří si své soukromí a názory nechali pro sebe. Končí třetí měsíc, máme za sebou jedenáct rozhovorů s hráči, tak na závěrečnou je dobrý mít schovaný nějaký „žolík“. I ten už máme připravený, v sobotu se těšte na prima čtení. Ostatně, můžete tipovat kdo bude odpovídat na otázky.

Petr Kostka | 28.1.2021 10:26 | 198x přečteno

Exkluzivně pojedenácté: Rozhovor s fotbalistou Tomášem Baloghem!

Počet rozhovorů s hráči našeho „A“ mužstva se nám přehoupl přes deset a jsme již ve třetím měsíci, kdy se každou sobotu věnujeme představení jednoho z našich hráčů. Tentokrát jsem pokládal otázky fotbalistovi s pražskou minulostí, pojďme na ně:

Petr Kostka | 23.1.2021 12:21 | 236x přečteno

"A" mužstvo na koberečku č.11!

Na pozvání k rozhovoru tentokrát „kývnul“ další z řady mladých hráčů, který se do Úval kdysi přišel a většinu času pomáhal v minulých sezonách v úvalské Juniorce. Teď získává zkušenosti mezi ostřílenými borci „A“ mužstva, ale ani hrát za „Juniorku“ mu dál nevadí. Zítra dopoledne si budete moci přečíst, co mi na to řekl Tomáš Balogh.

Petr Kostka | 22.1.2021 11:15 | 213x přečteno

Exkluzivně podesáté: Rozhovor s fotbalistou Tomášem Liebeltem!

Tenhle rozhovor byl i pro mě specifický, protože Tomáš je prakticky stejně starý jako můj syn, tak jsem tak trochu odhadoval jeho povahu. Jsem rád, že jsme si popovídali a držím mu palce ať se v Úvalech rozehraje a je spokojený. Pojďme tedy na jeho odpovědi:

Petr Kostka | 16.1.2021 12:25 | 309x přečteno

"A" mužstvo na koberečku č. 10!

Číslo deset v pořadí rozhovorů s hráči kádru našeho „A“ mužstva připadlo nováčkovi a méně známému hráči. Tomáš Liebelt je čtyřiadvacetiletý mladý hráč, který se zkušenosti stále sbírá. Kromě současnosti v našem úvalském klubu si vyzkoušel nymburský Polaban a v době slávy i Čechii Vykáň. Určitě si o své místo na place, jakmile se bude znovu hrát řekne. A my mu držíme palce ať se mu v Úvalech daří.

Petr Kostka | 15.1.2021 19:58 | 257x přečteno

Exkluzivně podeváté: Rozhovor s fotbalistou Davidem Bozděchem!

Další díl skládanky rozhovorů s hráči a jejich představování našim fanouškům je na světě. Svoje vzpomínky na začátek své fotbalové kariéry a dnešní současnost mi vyprávěl David v prostředí úvalské šatny již před koncem loňského roku. Z mého pohledu je David hráč, který je při každém svém zápase nesmírně vidět na hřišti. Je to hráč, který má míč „rád“ a dokáže si míč pro sebe nechat, vymyslet akci a naservírovat spoluhráči tzv. „finálku“ do dobré pozice a gólové šance. Taky jsem přesvědčen, že patří mezi ty, kteří řeknou svůj názor nahlas a dokáží spoluhráče okolo sebe motivovat a dobře zorganizovat. Věřme, že za pár týdnů se o tom budeme moci přesvědčit na vlastní oči při sledování zápasu. Pojďme tedy k otázkám:

Petr Kostka | 9.1.2021 12:44 | 289x přečteno

"A" mužstvo na koberečku č.9!

Druhý víkend v lednu a ten kdo ve vás probudí úsměv na tváři při sobotní kávě bude i tentokrát již dlouholetý hráč úvalského týmu. Malý postavou a velký duší pro tým a Úvaly je dvaatřicetiletý letitý inventář kabiny a tzv. „DESÍTKA“ na hřišti David Bozděch. Těšme se na jeho povídání a snad nám prozradí i něco navíc, co běžný fanoušek neví o zákulisí hráčské kabiny, oslav hráčů, postupů a rozluček se sezónou. Tak zítra dopoledne!

Petr Kostka | 8.1.2021 16:54 | 259x přečteno

Exkluzivně poosmé: Novoroční rozhovor s fotbalistou Tomášem Mackem!

Na rozhovor mezi vánočními svátky a silvestrovským závěrem roku jsem se domluvit s kapitánem „A“ mužstva Tomášem Mackem, kterého všichni známe jako „Mácu“. Povídání se nám protáhlo na více hodin tím, že jsme rovnou realizovali složitější nápad Máci. Model diskuzního pořadu v kulisách úvalské šatny s více hráči. Výsledku se čtenáři dočkají v krátké době. Příprava publikování bude chvilku trvat, protože jde o premiéru všech v tomto oboru… Pojďme, ale Tome na dotazy:

Petr Kostka | 2.1.2021 12:10 | 297x přečteno

"A" mužstvo na koberečku č.7!

Vánoční svátky se běží na plné obrátky, Ježíšek přinesl dárky všem, každému něco jiného. Určitě mnoho dárků mělo jeden společný jmenovatel. Fotbal! Bohužel všechny vánoční fotbalové akce včetně těch silvestrovských jsou podle nařízení vlády České republiky zrušena, ale nechat konec roku úplně bez fotbalu nelze. Úvalské „A“ mužstvo má natolik široký kádr, že trenér si na jednotlivé pozice může vybírat, tak naše představování jednotlivých borců musí pokračovat. Zítra, druhý svátek vánoční se Vám blíže představí dlouholetý hráč a opora mužstva, člen tzv. „zlínské linie“ Úval Filip Kokeš.

Petr Kostka | 25.12.2020 10:19 | 104x přečteno

Exkluzivně pošesté: Rozhovor s brankářem Peterem Tarrem!

Rozhovorem s naší brankářskou jedničkou pokračujeme s mezinárodním, bratrském tónu se slovenskými hráči v Úvalech opět ve slovenštině. Zastihl jsem Petera na cestě vlakem domu na Slovensko. Takže měl klid na odpovědi a celou dobu byl slyšel monotónní zvuk jízdy vlaku po kolejích. Jako by cesta evokovala průběh fotbalové cesty Petera. Pojďme na otázky:

Petr Kostka | 19.12.2020 10:32 | 106x přečteno

A" mužstvo na koberečku č. 6!

Vánoce se kvapem blíží, předtím nás čeká už jen čtvrtý adventní víkend a tím i další sobotní ranní káva! Tentokrát bez tajností, hostem a odpovídat na dotěrné otázky bude strážce mezi třemi tyčemi, brankář Peter Tarr!

Petr Kostka | 17.12.2020 16:07 | 104x přečteno

Exkluzivně popáté: Rozhovor s fotbalistou Michalem Kalafutem!

Dnešní pátý díl serie rozhovorů s hrači se odlišuje. Povídám si s mladým záložníkem našeho mužstva Michalem Kalafutem a napadá mě čím. Předchozí rozhovory měli hodně humorný podtext, protože dotyční znají dlouho a podrobně úvalské prostředí. U Michala je to jiné. Po dlouhé době si povídám československy a odpovědi si tak přečtete ve slovenském jazyce. Také je vidět velké zaujetí a preciznost s jakým se Michal věnuje fotbalu a to přenesl do odpovědí na každou z mých otázek. Tak pojďme na ně:

1. Jak jsi se dostal do Úval?
Asi ako každého aj mňa dotiahol do Úval Korbi (Pavel Korbelář). Bol som v prvom ročníku na VŠ a začal hrávať za výber ČVUT. Korby si ma všimol a ponúkol mi hrať za Úvaly. Keďže som bol skoro celoročne v Prahe a na Slovensku som hral iba počas letných prázdnin tak som to zobral.
2. Než jsi přišel do Úval, jaká byla tvoje fotbalová minulost?
Začínal som v rodnej obci Poráč. Nestihol som sa ani poriadne usadiť a už ma zobrali do klubu FK Spišská Nová Ves do prípravky. V Spišskej Novej Vsi som si prešiel všetkými kategóriami až do dorastu. Pri výbere strednej školy som sa rozhodol pre Prešov pretože štúdium pre mňa bolo vždy na prvom mieste. Keďže som sa s trénermi z Prešova dobre poznal, zažili sme niečo málo spolu, tak bolo predbežne dohodnuté že do Tatranu prestúpim. Skomplikovalo sa to veľkou zmenou trénerov a tak som ostal hrával druhú ligu za SNV. Táto súťaž ma absolútne nebavila, úroveň bola o niekoľko tried nižšia, chémia v mužstve nefungovala a tréner bol k… .Tak som s futbalom na chvíľu skončil a začal hrať za A- mužstvo Poráča ktoré bolo v tej dobe ako B- mužstvo Spišskej. Keď to zistilo vedenie klubu okamžite som šiel na koberček a musel som naklusať do šatne dorastu a odohral som jeden zápas. Veľká zmena prišla keď mi otec zavolal po škole že v sobotu ideme na zápas Tatranu kategórie U17. Nakoniec sme sa dohodli a hrával som v Tatrane až do konca dorasteneckého veku. Po dosť vážnom zranení a rozpormi ako s vedením klubu, tak trénermi som sa rozhodol v Prešove skončiť a hrával som 6, ligu za už spomínanú dedinu Poráč. V 6. lige som raz zmenil pôsobisko a po začatí štúdia na vysokej škole v Prahe som sa dostal do Úval.

3. Jaká je tvoje pozice na hřišti a tvoje role v mužstvu?
Začínal som na pozícii ľavého obrancu, avšak v Prešove ma presunuli na ľavé krídlo. V 6, lige som hral stred ihriska a tak viem zahrať všade kde nemusím používať pravú nohu :D . V Úvaloch brúsime S Benym ľavú stranu, ja prevažne ako ľavý záložník, ale hral som aj na pozícii ľavého obrancu a stredného záložníka. Moja rola v mužstve ako dúfam stále mlaďasa je byť ten ktorý by mal našu hru oživiť a byť ten behavý a aktívny. Snažím sa a verím že mužstvu prinášam potrebný elán.
4. Letošní rok je od celý fotbalově rozhozený, žádná pravidelnost. Už se ví, že se začne až na jaře. Co plánuješ dělat sám BEZ fotbalu, kromě plánovaných tréninků trenérem?
Voľného času mám menej než by som si prial. Snažím sa každý deň niečo robiť pracovať na sebe. V kopcovitom teréne našej obce behávam, cvičím a snažím sa mentálne vyrovnať s touto situáciou ktorá panuje momentálne vo svete. Samozrejme sa venujem škole a práci.

5. Kdo je v šatně mezi hráči autoritou a kdo zařizuje zábavu v šatně?
Autoritou by mal byť každý nejakým svojím spôsobom. Asi najväčšou autoritou je Máca „C“, určite tréner Kučera a samozrejme rada starších. Ja som ešte generácia ktorá bola učená na uznávanie autorít a preto nie som ten typ ktorý by chcel byť kontroverzný. V Úvaloch je to položené viac na priateľstve ale všetci sa zároveň rešpektujeme a uznávame.

6. Čím si myslíš, že jsi na hřišti dobrý a jak pomůžeš týmu ve hře?

Ťažko povedať, vnímam svoje kvality ale nemusia byť v daný moment adekvátne. Čím pomôžem a v čom som dobrý musia zhodnotiť spoluhráči, tréner a fanúšikovia.

7. Máš nějaký svůj předzápasový rituál nebo pravidla při přípravě, která nemůžeš vynechat a když to neuděláš cítíš, že je to špatně?
Mával som. V dobe kedy som hrával za Tatran a bral som futbal veľmi vážne tak som chcel mať deň pred zápasom iba pre seba. Motivačný film, balenie ako keby som tú tašku dával na výstavku, dokonalá strava. V deň, zápasu som vždy dodržiaval svoj jedálniček, prijem vody atď. Toto sa však už vytratilo, futbal beriem ako zábavu a oddych. Čo mi však ostalo, vždy sa pred zápasom prežehnám a hodím krátku modlitbu.

Děkuji za rozhovor.

Fotografie a další informace najdete na Facebookovém profilu: SK Úvaly.

Petr Kostka | 12.12.2020 9:55 | 118x přečteno

A" mužstvo na koberečku č. 5!

„A“ mužstvo na koberečku č.5!

Nadcházející víkend je adventní, dokonce čas běží tak rychle, že třetí adventní. Víkend se opět ponese určitě ve znamení příprav vánočních svátků. Proto Vám v sobotu dopoledne opět přineseme příjemné čtení k ranní kávě. Podrobné seznamování s hráči našeho „A“ mužstva pokračuje! Tentokrát se Vám představí hráč, který než se dostal do Úval „urazil“ neskutečnou vzdálenost ze svého prvního klubu, bezmála šest set kilometrů. Tipnete si o koho se jedná?

Petr Kostka | 11.12.2020 7:39 | 120x přečteno

Exkluzivně počtvrté: Rozhovor s fotbalistou Tomášem Daníčkem!

Dnešní rozhovor byl pro mě lehčí, protože Tomáš je můj kamarád a známe se od doby kdy se objevil v šatně „béčka“. A protože jsem už před první odpovědí věděl, že jsem se Tomášovi trefil do dobré nálady. Tak jsem si řekl, že přidám pár otázek na tělo. Přeci jenom už prožil v Úvalech dlouhý čas a má zážitky, jak z kabiny áčka, tak i béčka. Většinu jeho zážitku znám, takže doufám, že nevyzradí toho až moc. :o) Tak pojďme na to:

1. Jak jsi se dostal do Úval?

Cesta to byla složitá a námluvy zdlouhavé :-)
Psal se rok 2005 a já byl v „posledním" ročníku na ČVUT. V ten samý rok tam byli na útvaru tělesné výchovy dva sportovní blázni Pavlove, Rus a Korbelář. Jelikož Pavel Korbelář okamžitě odhadl mé kvality (smích), tak mi hodil lano, jestli bych nechtěl hrát v Úvalech fotbal. V létě to ještě nedopadlo… ale v zimě 2006 (6.1.2006) jsem absolvoval první trénink za Úvaly. Vidim to jako dnes. Malá útulná šatnička 19 nadržených „plajerů“. Jména, např Němec, Havel, Zikmund, Pejša, Kahuda, Šindelář, Vojtěch, Chalupnik, Jiřík atd….
Korbelář přišel na trénink až v březnu (hned, co svezl z hor sníh)
První trénink se jenom a pouze běhalo (no hnus), ale atmosféra v týmu mě nadchla. A Úvaly mě (později i celou mou rodinu) pohltily.

2. Než jsi přišel do Úval, jaká byla tvoje fotbalová minulost?

Nepamatuji si svou FOTBALOVOU historii před příchodem do Úval. (Smích)
Jen si pamatuji (mamka říká), že jsem s fotbalem začal v jedenácti letech.

3. Jaká je tvoje pozice na hřišti a tvoje role v mužstvu?

Na hřišti: to už si bohužel moc nepamatuji ani si nepamatuji svůj poslední zápas, ale makám na sobě, abych mohl zase nastoupit za A tým a ideálně se připravit na svůj OPRAVDU poslední zápas (snad červen 202?)
V mužstvu: doufám, že jsem stále přínosem. Snažím se jít příkladem. Bohužel to tak vnímá jen trenér a starší kluci. Mladíci mají svůj svět…

4. Letošní rok je od celý fotbalově rozhozený, žádná pravidelnost. Už se ví, že se začne až na jaře. Co plánuješ dělat sám BEZ fotbalu, kromě plánovaných tréninků trenérem?

KMB – Ku..a musíš běhat.

5. Kdo je v šatně mezi hráči autoritou a kdo zařizuje zábavu v šatně?

Autorita: Jednoznačně kapitán Máca (Tomáš Macek)
Zábava: netřeba jmenovat – máme více tahounů a to je super

6. Čím si myslíš, že jsi na hřišti dobrý a jak pomůžeš týmu ve hře?

Řekl bych, ze komunikace a zkušenosti jsou mé přednosti.
Bohužel jsem poslední dva roky bojoval s nekvalitní fyzickou kondicí. Kvůli tomu jsem nemohl být takovým přínosem pro A-tym, jak bych si představoval

7. Máš nějaký svůj předzápasový rituál nebo pravidla při přípravě, která nemůžeš vynechat a když to neuděláš cítíš, že je to špatně?

Jasně to má každý (i když???).
Ale když ho teď prozradím, tak mi přestane fungovat (smich)

8. Ok. Dobře, neprozrazuj rituál a řekni nám více o soustředěních. V módě byly hlavně zimní, jak v áčku, tak v béčku?

Jáááj evidentně chceš nějaké informace ze zákulisí týmu. Spoluhráče uklidním. Jsem jako hrob.
Tak tedy jenom z „lehoučka“ …… , Jak už jsem odpovídal výše, atmosféra v SKÚ byla vždy fantastická. A na soustředěních to platilo dvojnásob. Když si vzpomenu na soustředění v chalupě (jméno chalupy už nevím) nad Tanvaldem, na sraz v „Raníčku“ u nádraží, na vstupního panáka, na obíhačku s prkénkem, pantoflí, naběračkou apod., tak se směju ještě teď. Křeslo pro hosta pod vedením Němi (P.Němec) a Zikyho (A. Zikmund). Turnaj v Tanvaldu a legendární vyhlášení nejlepšího gólmana. Nebo později s „Juniorkou“ 10 ročníku na Šanově. Tam vidím ještě dnes v živých barvách sjezd nahého Krajdu (J. Krajiček). Nebo hlášku Majryho: „Toníčku jdi si hajnout, ty jsi strašně unavenej“. (Smích). To byly to krásné prodloužené víkendy.
Ted se aktuálně chystáme na lednové „soustředění“ na Braunovce. Snad nás bude plný dům, jak tomu bylo v Tanvaldu a Šanově. Bylo by super nastartovat znovu nějakou tradici.

9. A takové rozlučkové akce? Ty jsou všude. Kterou si vybavíš během tří vteřin?

Tak to je jednoduché. První a zároveň poslední rozlučka juniorky v Praze. Tondo promiň (smích). Jinak samozřejmě jak zápisné, tak rozlučky měly vždy fantastickou úroveň.
Tady mam taky jednu hlášku: „dělá to sedmset zlatíčko“! :-)

Dando, děkuji ti za rozhovor, věřím, že ti kluci tvou upřímnost vrátí v dalších dílech rozhovorů a třeba dojde i na pokračování s hráči bývalé či současné „Juniorky“ Úval (rozuměj béčka).

Fotografie a další informace najdete na Facebookovém profilu: SK Úvaly.

Petr Kostka | 5.12.2020 9:57 | 110x přečteno

"A" mužstvo na koberečku č. 4!

Týden utekl jako voda a víkend opět před námi. Zítra si budete moci přečíst další, již čtvrtý díl povídání s hráči „A“ mužstva. Tentokrát prozradíme, že Úvaly jsou už dlouho jeho domovem. V úvalském fotbale se objevil před více jak deseti lety jako posila do áčka mezi tehdejší hráče jako byl namátkou Petr Němec, Radek Havel nebo Petr Chalupník… Většinu zápasu tráví v zadní řadě, ale ani střílet branky mu není cizí, kdo to je? Tak zítra po deváté

Petr Kostka | 4.12.2020 11:01 | 111x přečteno

Exkluzivně potřetí: Rozhovor s fotbalistou Jiřím Lokšou!


 1. Jak jsi se dostal do Úval?

  Přes Lukáše Kučeru, hráli jsme spolu v Byšicích a o mém talentu se vědělo široko daleko, takže jen otázka času, kdy se dostanu hledáčku SK Úvaly. Do Úval můžu jet vlakem nebo autem, ale přiznávám, že takřka vždy jedu autem.

 2. Než jsi přišel do Úval, jaká byla tvoje fotbalová minulost?

  Začínal jsem jako malý v Kopřivnici, pak jsme se přestěhovali do Nového Jičína-zde jsem působil dva
  roky a pak si mě vytáhli do FK Vítkovice. Po neskutečně úspěšných několika sezónách jsem přestoupil
  do ligového dorostu FC Baník Ostrava. Bylo se na mě podívat několik trenérů ze zahraničí, ale já
  upřednostnil vzdělání před fotbalem. Před studiem na Univerzitě Palackého v Olomouci jsem se vrátil
  zpět do divizního Nového Jičína, kde jsem odehrál několik mimořádných sezón. V Česku na mě, ale
  bylo málo kontaktního fotbalu, a tak jsem se vydal za ostrovním fotbalem do Dublinu v Irsku, kde jsem působil v třetiligovém Westside Celtic – ještě dnes na mě s obdivem a láskou vzpomínají. Hrál jsem tam necelou sezonu, nejprve třetí ligu, pak čtvrtou a pátou – měli týmy A, B a C. Hráli jsme dokonce pohár proti béčku Shamrock Rovers FC (prohra 2:0). Po úspěšném absolvování univerzity nastalo stěhování do Prahy a zde „štace“ ve Vyšehořovicích, poslední Byšice. Nyní jsem v nejlepším klubu a definitivně se sebou spokojen. :o))

 3. Jaká je tvoje pozice na hřišti a tvoje role v mužstvu?

Hraji defenzivního záložníka – od kluků z týmu, ale i velmi často od soupeřů poslouchám, že jsem něco mezi tvrdým Gatusem (bývalý italský reprezentant), mrštným Makélélé (bývalý francouzský reprezentant) a technickým Iniestou (bývalý španělský reprezentant) s velmi pestrým repertoárem ofenzivních přihrávek „lasičkovitého typu“. Soupeřovy akce u mě končí a naše začínají…nevím, co je na tom pravdy, ale vše by tak nějak sedělo. Navíc trenér je se mnou vždy spokojený, když nastoupím.

4. Letošní rok je od celý fotbalově rozhozený, žádná pravidelnost. Už se ví, že se začne až na jaře. Co plánuješ dělat sám BEZ fotbalu, kromě plánovaných tréninků trenérem?
Plánuji v prvé řadě hodně odpočívat, jelikož sezóna pro mě byla dlouhá. Jakmile zcela zregeneruji
(což vychází zhruba na konec února), tak bych se pak postupně přidal k týmu a spíš ladil detaily –
mám totiž od přírody ohromný fyzický fond. Takže nemusím trénovat tak moc. Věřím, že trenér to ví a
případně pro mě připraví individuální trénink.

5. Kdo je v šatně mezi hráči autoritou a kdo zařizuje zábavu v šatně?

Dříve byl autoritou číslo 1 byl bezesporu Kulda (Petr Kujal), ale ten přešel do vyšší soutěže, čemu se nedivím, jelikož v minule sezóně předváděl nadstandardní výkony a byl pro mě vzorem v mnoha ohledech. Nyní to tím pádem už není nikdo – těžko jej nahradit. A kdo se stará o zábavu v šatně? Jednoznačně duo Tomáš (Balogh) a Tomáš (Liebelt). Všechny nás překvapují, jak vydrží být dlouho ticho.

6. Čím si myslíš, že jsi na hřišti dobrý a jak pomůžeš týmu ve hře?
Já si skromně myslím, že úplně vším. Jsem jaký jsem, to co dělám pro tým, svou chytrostí a důvtipem v
předvedené hře, nápady, technikou, svým přístupem a zdokonalováním se v mentálním tréninku,
zvyšováním úrovně tělesných parametrů. Navíc pracuji na sobě studiem hry soupeřů nebo známých
mužstev u videa. Nejvíce se mi líbí Ajax Amsterdam 1998 a Argentina 1986.

7. Máš nějaký svůj předzápasový rituál nebo pravidla při přípravě, která nemůžeš vynechat a když to neuděláš cítíš, že je to špatně?

Co jsem se dozvěděl, tak s Nadalem a Maradonou to máme podobně…nic složitého. V den zápasu vstávám v 5:00, ranní meditace, pak jdu s košem. Následně mi žena udělá snídani v podobě syrových vajíček a „frgálů“ (sladký koláč z Valašska-musí byt upečen večer před utkáním a chladnout na plotně
přibližně 7 hodin bez přístupu světla). Pak si pustím video soupeře a dělám si poznámky. Po ledové sprše a přetřídění věcí v šatníku podle barvy vyrážím na zápas, když během cesty volám babičce a rozebíráme mé poznámky ze soupeřových videí. V šatně už jen stojím třicet minut u zdi a poslouchám hymnu Ligy Mistrů. To je asi vše, nic speciálního.

8. Ještě něco z tvého pracovního vytížení. Víme, že provozuješ oblíbenou hospodu v Praze. Neplánuješ expanzi do Úval? Letošním rokem jsi se rozhodl darovat finanční částku na provoz hřiště, stal jsi se „Patronem hřiště“. Jak takovou iniciativu vidíš z pohledu fanouška úvalského fotbalu?

V této sezoně se naše hospůdka Pivnice U Plavců stala Patronem úvalského hřiště tím, že přispěla na
materiální vybavení, údržbu a provoz fotbalového klubu SK Úvaly. Tímto bych chtěl vyzvat každého,
kdo by chtěl a mohl (zejména pak domácí fanoušky) podpořit alespoň malým finančním příspěvkem na
chod klubu, udržení standardu zázemí, a tím pádem i kvality herního projevu všech úvalských týmů,
zejména v této nesnadné době. Každá pomoc se počítá. Děkujeme.

Na závěr chci poděkovat fanouškům, trenérům, vedení klubu, celému realizačnímu týmu, Hospůdce na Hřišti a všem dalším jednotlivcům, kteří se starají o nás hráče a chod celé úvalské kopané. Je za tím hodně práce, která nemusí být pro laickou veřejnost na první pohled viditelná, a se spoluhráči si jí velmi vážíme.

Děkuji za rozhovor.

Fotografie a více informací najdete na facebookovém profilu: SK Úvaly.

Petr Kostka | 28.11.2020 9:27 | 110x přečteno

A" mužstvo na koberečku č. 3!

Blíží se nám první adventní víkend a tím i další díl povídání s hráči našeho „A“ mužstva. Koho jsem zpovídal nyní? Uhodnete ho podle nápovědy?
Fotbalový míč objevil na Moravě, prošel si mládeží ve slavném Baníku Ostrava a než rozsvítil v úvalské šatně hrál za klub z městečka, které je známé již několik generací výrobou polévek z pytlíku. Kdo je ten, jehož více poznáme opět v sobotním rozhovoru?

Petr Kostka | 27.11.2020 8:54 | 114x přečteno

Exkluzivně podruhé: Rozhovor s fotbalistou Alešem Klugem!

Jako druhý hráč se nám představí Aleš Klug. V Úvalech je novou tváří, ale fanoušky už stačil zaujmout, přestože „áčko“ neodehrálo moc zápasů dokázal vstřelil několik hezkých branek. Každopádně v upoutávce na dnešní rozhovor jsem uvedl, že se jedná o hráče do středu pole a Aleš mě hned na začátku rozhovoru vyvedl z omylu“. Už v předchozím angažmá v Lovosicích hrál v útoku, kam se přesunul z obrany a v útoku zůstal i teď v Úvalech. V Úvalech se teprve rozkoukává a i když „koronavirová“ pauza mu na aklimatizaci a sehrání se spoluhráči vůbec nepomůže, ukázal, že se v útoku „otáčet“ umí. Věřme, že se soutěž rozjede, jakmile počasí na konci zimy dovolí a Aleš bude moci začít střílet další branky za úvalský klub. Na hřišti Aleše vidíte s číslem „šestnáct“. Ted k našim otázkám:

1. Jak jsi se dostal do Úval?
Nic složitého jsem nevymýšlel, po přestěhování do Prahy jsem hledal klub, kde bych mohl s fotbalem pokračovat. Dostal jsem od známého tip a kontakt na Úvaly, tak jsem se byl podívat na jeden a pak jsme začali řešit přestup k vám.
2. Než jsi přišel do Úval, jaká byla tvoje fotbalová minulost?
Od 7 let jsem začal s fotbalem v Černivě, tady jsem hrál v dospělé kategorii 1.B třídu,
v sezóně 2017–2018 přestup do Lovosic, kde se hrála 1.A třída a na sezónu 2018–2019
se tu postoupilo do kraje. Od letošní sezóny hraji v Úvalech.
3. Jaká je tvoje pozice na hřišti a tvoje role v mužstvu?
V Lovosicích jsem hrál obranu a později jsem se přesunul do útoku. V Úvalech hraji v útoku, věřím, že se mi povede pomoci mužstvu a přijdou branky.
4. Letošní rok je od celý fotbalově rozhozený, žádná pravidelnost. Už se ví, že se začne až na jaře. Co plánuješ dělat sám BEZ fotbalu, kromě plánovaných tréninků trenérem?
Tak můžeme dělat, co nám trenér naordinuje a přidávat si. Ted, když je zavřené hřiště běhám a doma posiluji. Jakmile něco otevřou baví mě posilovna a bazén.
5. Kdo je v šatně mezi hráči autoritou a kdo zařizuje zábavu v šatně?
Autorita je kapitán, srandu dělají asi hlavně David a Peter.
6. Čím si myslíš, že jsi na hřišti dobrý a jak pomůžeš týmu ve hře?
Jsem rychlý, umím dělat dusno ve vápně. To je moje přednost, orientace v pokutovém území,
tak bych se měl prosadit a střílet branky.
7. Máš nějaký svůj předzápasový rituál nebo pravidla při přípravě, která nemůžeš vynechat a když to neuděláš cítíš, že je to špatně?
Žádný speciální rituál nemám. Tohle mě nechytlo, víceméně nic před zápasem nevymýšlím a soustředím se na zápas.

Aleši, díky za odpovědi a věřím, že na jaře se potkáme na hřišti a budeš moc říct kolik branek jsi vstřelil. Hodně úspěchů.

Fotografie a více informací najdete na facebookovém profilu: SK Úvaly

Petr Kostka | 21.11.2020 9:19 | 122x přečteno

"A" mužstvo na koberečku č.2!

Druhým rozhovorem budeme pokračovat opět v sobotu dopoledne. Představí e Vám „kreativní středopolař“ úvalského „A“ mužstva Aleš Klug.

Petr Kostka | 20.11.2020 7:01 | 114x přečteno

Exkluzivně: Rozhovor s fotbalistou Ondřejem Benčičem

Zkušený obránce, dlouholetý hráč „A“ mužstva Úval. Spolehlivý obránce, častý exekutor standardních situací a ten, který je pro každou legraci. Říká se, že se fotbalu nikdy nevzdá. Možná proto nepohrdl nikdy pomoci úvalské Juniorce v Okresním přeboru. Řeč je o hráči, který začal svoji fotbalovou kariéru na jihu Čech, přesněji v FK Slavoji Český Krumlov. Ondra ode mě dostává sedm otázek, odpovídá v klidu, soustředěně a přesně. Takhle jsem si rozhovor představoval. Tady můžete poznat hráče, který na dresu hrdě nosí číslo „dvanáct“ (12) ONDRU BENČIČE!

1. Jak jsi se dostal do Úval?
Do Úval jsem přišel v lednu 2010, po skončení vysoké školy jsem řešil co dál, zůstal jsem v Praze a přes Pavla Korbeláře (dlouholetý hráč SK Úvaly), kterého jsem měl na tělocvik na VŠ, jsem se dostal do Úval.
2. Než jsi přišel do Úval, jaká byla tvoje fotbalová minulost?
Než jsem přišel do Úval, tak jsem celou kariéru strávil ve Slavoji Český Krumlov – od přípravky po muže – v žácích jsme hráli ligu, v dorostu divizi a v mužích krajský přebor. Z Úval jsem byl na krátkém půlročním hostování v Čelákovicích.
3. Jaká je tvoje pozice na hřišti a tvoje role v mužstvu?
Na hřišti je moje pozice na levé straně obrany, jakmile nemám po levé ruce „lajnu“, jsem ztracen ???? A moje role v mužstvu? Rozehrávání standartních situací, rozum, zkušenosti a vzhledem k věku (starší, už je jenom Danda – díky (rozumějte Tomáš Daníček) ????) se už asi ode mě nic jiného nečeká. Svoji roli mám i v tvrdém jádře mužstva (hospoda, soustředění, atd ???? )
4. Letošní rok je od celý fotbalově rozhozený, žádná pravidelnost. Už se ví, že se začne až na jaře. Co plánuješ dělat sám BEZ fotbalu, kromě plánovaných tréninků trenérem?
Moc toho upřímně nezbývá, jsem rád, že nám trenér 3× v týdnu dělá plán, který se snažím dodržovat, jinak se věnuji rodině a práci – co taky jiného… ☹
5. Kdo je v šatně mezi hráči autoritou a kdo zařizuje zábavu v šatně?
Doufám, že trochu já. ???? Jinak jsem zažil v úvalské kabině takové šéfy jako Pavel Korbelář, nebo Lukáš Marek, tak musím říct, že v této roli je momentálně, jak výkony, tak autoritou u ostatních Máca (Tomáš Macek), dále určitě služebně nejstarší Danda (Tomáš Daníček), nebo Bozdič (David Bozděch) a kariérou, kterou má za sebou Filip Hološko, který mezi nás zapadl, jak nic ????.Nesmím samozřejmě zapomenout na nejlepšího trenéra Lukáše Kučeru, jako trenérskou i lidskou autoritu ????, no a kdo se stará nejvíce o zábavu? Tady asi každý napíše, že Jirka Lokša, zvaný „Piskoř“ ???? Co jsem v Úvalech 10 let, tak si úvalská kabina vždycky zakládala na tom, že tam byla výborná parta, což nyní platí více než kdy jindy, táhneme za jeden provaz – bez ohledu na věk, vyznání, národnost, nebo cokoliv jiného ????.
6. Čím si myslíš, že jsi na hřišti dobrý a jak pomůžeš týmu ve hře?
Už toho moc není ????, jak jsem psal výše, snažím se být platný při standardních situacích, které můžou rozhodovat, často je jdu zahrávat. Teď v pauze se snažím získat nějakou fyzičku, abych se zlepšil v pohybu a byl ještě trochu k užitku. ????

7. Máš nějaký svůj předzápasový rituál nebo pravidla při přípravě, která nemůžeš vynechat a když to neuděláš cítíš, že je to špatně?
Dřív jsem měl rituál jako stejné jídlo před zápasem, nebo že jsem se snažil mít denní program totožný, jak minulý víkend, ale čím jsem starší, tím víc na to „prdím“ ???? a zvládám i bez rituálu.
Jediné co asi dodržuju, když se nad tím zamyslím je to, že si obouvám levou kopačku jako první, ale asi bych se nehroutil, kdybych to přehodil ????
Jo a abych nezapomněl, tak jediné, co by mě fakt rozhodilo, by bylo, pokud bych neměl dres číslo 12 :-D

Fotografie a více informací najdete na facebookovém profilu: SK Úvaly

Petr Kostka | 14.11.2020 8:33 | 207x přečteno

"A" mužstvo na koberečku!

I když jsou všechny fotbalové soutěže přerušené neznamená to, že klub a mužstva „spí“. V době „Covidové“, kdy nemůžete vidět hrát své oblíbené hráče a fandit jim přímo na hřišti, Vám přinášíme sled rozhovorů se současnými hráči našeho „A“ mužstva, včetně nejoblíbenějšího trenéra posledního desetiletí v Úvalech Lukáše Kučery.
V prvních domácích utkáních jste si mohli přečíst v zápasovém programu rozhovor našeho nejznámějšího hráče v mužstvu Filipa Hološka, převzatého z jiného zdroje. Teď slibujeme, že do Vánoc s ním promluvíme přímo my na téma „fotbal v Úvalech“, těšte se! :o))
Začínáme právě teď o víkendu! Sobotní ranní kávu Vám zpříjemní „vostrej levej bek“ a „střelec jakéhokoliv kopu“ Ondřeeeej Benčič.

Petr Kostka | 13.11.2020 9:13 | 98x přečteno

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 30.7.2021 2:09:15